REZULTAT 5. SETA: 59-59 / Wimbledon: Najdulji teniski meč ikada ulazi u treći dan

Ni nakon deset sati igre nema pobjednika. Rezultat u petom setu je nikad viđenih 59-59, a usput je srušen i cijeli niz drugih rekorda.

23.6.2010.
21:29

Dvoboj prvoga kola Wimbledona između Amerikanca Johna Isnera i Francuza Nicolasa Mahuta postao je najduži u povijesti tenisa, a niti nakon dva dana i ukupno 10 sati igre pobjednik još nije poznat. Susret je prekinut u utorak kod rezultata 2-2 u setovima, a peti set je u srijedu prekinut kod rezultata 59-59!

Prva četiri seta trajala su dva sata i 54 minute, dok se peti set igrao više od sedam sati!

U svih dosadašnjih 118 igara u petom setu niti jedan igrač nije izgubio servis, a Isner i Mahut su oborili i rekorde po broju aseva. Isner ih je dosada postigao 98, a Mahut 94, dok je dosadašnji rekord držao hrvatski tenisač Ivo karlović sa 78 aseva u Davis Cup susretu protiv Radeka Štepaneka prošle godine.

Dosadašnji najduži meč odigrali su Francuzi Arnaud Clement i Fabrice Santoro - njihov meč u Roland Garrosu 2004. godine trajao je 6 sati i 33 minute.

Nastavak najdužeg meča u povijesti zakazan je za četvrtak poslijepodne.