Roger Federer napravio podvig za pamćenje!

Švicarski tenisač Roger Federer očekivano je u srijedu, u meču 2. kola Roland Garrosa, ostvario pobjedu. Bio je bolji od rumunjskog tenisača Adriana Ungura 6:3,6:2,6:7(6),6:3.

30.5.2012.
17:27

No, 91. tenisač na svijetu se pokazao kao tvrd orah za Federera, te je Rumunj inspirirano odigrao meč, pogotovo treći set. Tada je spasio dvije meč-lopte Švicarca u tie-breaku kojeg je i dobio 8:6.

Ipak, u četvrtom setu nije imao koncentracije za nastavak velike borbe s trećim igračem svijeta, pa je Federer ostvario 234. pobjedu u karijeri na Grand Slam turnirima.

Uz to je upisao i samo 35 poraza, ali je bitno reći da je sada sam rekorder po ovom pitanju. Kada je pobijedio Tobiasa Kamkea u 1. kolu tada se izjednačio s legendarnim Amerikancem Jimmyjem Connorsom po broju pobjeda (233).