NADAL GA DETRONIZIRAO / Novak Đoković sigurno gubi prvo mjesto na ATP ljestvici, bit će treći tenisač svijeta

Nakon poraza od Nadala u četvrtfinalu, Đoković može očekivati pad na treće mjesto na ATP ljestvici. Ispred njega će ući Alexander Zverev i Daniil Medvjedev

1.6.2022.
8:26

Fantastični španjolski tenisač Rafael Nadal je u polufinalu Roland Garrosa. Čovjek koji je 13 puta osvajao pariški Grand Slam u epskom četvrtfinalu pobijedio je noćas (meč je završio iza 1 sat u noći) prvog igrača svijeta Novaka Đokovića s 3:1 u setovima nakon više od četiri sata fantastičnog tenisa, koji je ponudio brojne preokrete i puno uzbuđenja. Po gemovima je bilo 6:2, 4:6, 6:2 i 7:6 (4) za Nadala.

NIJE MOGAO IZDRŽATI /

Legendarni McEnroe pukao tijekom prijenosa Nadala i Đokovića: 'Trebao je biti kažnjen! Isuse, koliko će ovo trajati'?

Srpski je tenisač na ovogodišnjem Roland Garrosu branio naslov prvaka, ali težak ždrijeb već mu je u četvrtfinalu dodijelio kralja zemlje. Prošle je godine Nole u finalu bio bolji od Grka Stefanosa Tsitsipasa, koji je isto ispao sad na turniru. Nakon poraza od Nadala u četvrtfinalu, Đoković može očekivati pad na treće mjesto na ATP ljestvici. Ispred njega će ući Alexander Zverev i Daniil Medvjedev.

Pitanje je samo koji će od njih biti prvi, a koji drugi nakon završetka ovog turnira. Rus Daniil Medvjedev, trenutno drugi tenisač svijeta, ispao je već u osmini finala Roland Garrosa. Pobijedio ga je Marin Čilić s 3:0 u setovima u ponedjeljak navečer.

Ako Zverev ne osvoji turnir, Medvjedev će postati prvi tenisač svijeta, a Nijemac ide na drugo mjesto. Ako Zverev pobijedi u finalu Roland Garrosa kojim slučajem, onda on preuzima vrh ATP liste, Medvjedev će biti drugi, a Đoković treći. Kako bilo, jedno je sigurno. Novak Đoković sigurno će pasti na treće mjesto u ukupnom poretku ATP liste.

Pratite Roland Garros na Eurosportu u sklopu PLAY Premiuma!