Njihova tužna teniska priča se nastavlja i dalje

Španjolac Rafael Nadal pobjedom nad Britancem Andyjem Murrayem sa 5:7,6:2,6:2,6:4 izborio je finale Wimbledona gdje će igrati protiv protiv Novaka Đokovića.

1.7.2011.
23:25

Za Andy Murraya sve je izgledalo savršeno do četvrtog gema drugog seta i rezultata 15:30 na Nadalov servis. Škot je do tog trenutka imao prvi set u džepu, vodstvo 2:1 u drugom i činilo se da Španjolac nema rješenje za njega. U to trenutku pripremio si veliki zicer, ali njegov forhend otišao je u aut.

Nakon tog trenutka na terenu sasvim druga slika, Murray više ništa nije mogao pogoditi, a Nadal je preuzeo kontrolu i meč bez većih problema priveo kraju.

Kakav je bio odnos snaga na terenu najbolji govori podatak da je Britanac napravio 39 neforsiranih pogrešaka, dok je do ponedjeljka još uvijek prvi tenisač svijeta imao samo sedam.

Murray je porazom propustio priliku da postane prvi Britanac u finalu Wimbledona još od Bunnyja Austina 1938. godine.

Nadal će se s druge strane u finalu imati priliku donekle osvetiti Novaku Đokoviću koji mu je preoteo svjetski broj 1. Ove godine odigrali su četiri susreta i u svima je Španjolac morao priznati srpskom tenisaču da je bolji.