KRAJ U ITALIJI / Odgoda meča nije pomogla, ništa od senzacije: Prva tenisačica svijeta izbacila našu Donnu Vekić

Bila je Osječanka većim dijelom susreta sasvim ravnopravna, posebice se to odnosi na drugi set, ali na koncu je Swiatek slavila za sat i 36 minuta igre upisavši četvrtu pobjedu u četvrtom međusobnom susretu

16.5.2023.
17:16

Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u osmini finala WTA Masters 1000 turnira u Rimu od prve igračice svijeta Poljakinje Ige Swiatek sa 3-6, 4-6.

NJEGOVA ISTINA /

Novak Đoković otvorio dušu: 'Nisam antivakser, ja sam poput ovce okružene s 20 vukova...'

Vekić i Swiatek su trebale igrati u ponedjeljak u posljednjem večerašnjem susretu na središnjem terenu, međutim susret je zbog kiše prebačen na utorak.

Hrvatska tenisačica je pružila odličan otpor favoriziranoj suparnici koja je u dva prethodna nastupa na ovom turniru ukupno ispustila svega dva gema.

Bila je Osječanka većim dijelom susreta sasvim ravnopravna, posebice se to odnosi na drugi set, na koncu je Swiatek slavila za sat i 36 minuta igre upisavši četvrtu pobjedu u četvrtom međusobnom susretu.

Počelo je loše za hrvatsku tenisačicu. Poljakinja je povela sa 4-1, Donna je uspjela vratiti izgubljeni servis smanjivši na 4-3, međutim Swiatek je napravila novi break za 5-3, a potom mirno odservirala za 6-3.

Iga Swiatek

U drugom setu tenisačice su držale svoje servise do rezultata 4-4. Vekić je tada odigrala nešto slabiji gem, što je Swiatek iskoristila za novi break i vodstvo 5-4. Donna je u idućoj igri imala priliku izjednačiti, imala je dvije break lopte, ali ih nije iskoristila i 21-godišnja Poljakinja je privela meč kraju.

Vekić je ukupno zabila dva asa uz 57 posto pogođenog prvog servisa, a iskoristila je jednu od sedam break-lopti. Swiatek je imala tri od tri.

Prvu igračicu svijeta u četvrtfinalu čeka Kazahstanka Elena Ribakina koja je u osmini fimala bila bolja od Čehinje Markete Vondrousove 6-3, 6-3.