NAOMI OSAKA PO DRUGI PUT POBJEDNICA SLAVNOG TURNIRA: / Najveće iznenađenje Jennifer Brady nije imala šanse

Naomi Osaka pobjednica ovogodišnjeg izdanja Australian opena

20.2.2021.
11:34

Japanska tenisačica Naomi Osaka pobjednica je ovogodišnjeg izdanja Australian Opena nakon što je u finalu u subotu sa 6:4, 6:3 pobijedila Amerkanku Jennifer Brady.

DRAMATIČNE SCENE NAKON SERENINOG ISPADANJA S AUSTRALIAN OPENA: /

Osaka prošla u finale, Williams se slomila na pressici

Osaka servirala šest aseva, a Brady dva

Osaki je za osvajanje drugog naslova na Australian openu bilo potrebno sat vremena i 19 minuta. U prvom je setu suparnici uzela dva puta servis, kao i u drugom, a svoj je izgubila po jednom u svakom setu. Osaka je servirala šest aseva, a Brady dva, Japanka je imala 16 winnersa i napravila je 24 dvostruke pogreške, dok je Amerikanka napravila 31 dvostruku pogrešku.

Naomi Osaka celebrates with the Daphne Akhurst Memorial Cup after beating Jennifer Brady to win the women's singles final Australian Open Tennis, Day Thirteen, Melbourne Park, Australia - 20 Feb 2021,Image: 592220254, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Ovo je četvrti grand slam naslov za 23-godišnju Osaku u isto toliko grand slam finala koliko je igrala i drugi u Melbourneu nakon 2019. godine. Osvojila je US Open 2'18. i 2020.

U muškom finalu sutra igraju Nole i Medvjedev

Brady, 22. nositeljica, za nastup u finalu eliminirala je Čehinju Karolinu Muchovu, a njen najbolji rezultatat na grad slamovima do sada je bilo na zadnjem US Openu kada je stigla do polufinala gdje je potom izgubila od Osake.

U muškom finalu sutra igraju prvi tenisač svijeta Novak Đoković i Rus Danil Medvjedev.