Hrvatski teniski parovi / Pavić otvorio Wimbledon laganom pobjedom, Mektića čeka dvoboj s Argentincima

Prvo kolo WImbeldona dobro je prošlo za hrvatskoga tenisača koji je ostvario laganu pobjedu

4.7.2024.
15:00
profimedia

Hrvatski tenisač Mate Pavić i njegov partner Marcelo Arevalo iz Salvadora izborili su drugo kolo ovogodišnjeg Wimbledona nakon pobjede u dva seta protiv Indijca Srirama Balajija i Britanca Lukea Johnsona.

SVE OBJASNIO /

Ćorić u razgovoru za srpske medije otvorio dušu: 'Hrvati su ljuti na mene, ne mogu razumjeti'

Pavić i Arevalo, četvrti nositelji Grand Slam turnira u Londonu te nedavni pobjednici Roland Garrosa, pobijedili su sa 6-4, 7-5 te čekaju meč drugog kola u kojem će igrati protiv boljeg iz susreta u kojem Arneodo i Verbeek igraju protiv Escobara i Nedovjesova.

U prvom setu Paviću i Arevalu je bio dovoljan jedan break, kod 1-1. U drugom setu ponovno su Pavić i Arevalo prvi stigli do breaka, napravili su ga kod 3-3. Međutim, kada su četvrti nositelji kod 5-4 servirali za pobjedu ponudili su suparnicima šansu.

Balaji i Johnson su izjednačili na 5-5, ali odmah potom su Pavić i Arevalo ponovno oduzeli servis suparnicima i iz drugog pokušaja odservirali za startnu pobjedu na londonskoj travi.

U nastavku dana meč prvog kola će odigrati hrvatski tenisač Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof protiv argentinske kombinacije Federico Coria i Mariano Navone.

Wimbledon, 1. kolo parova:

Mate Pavić / Marcelo Arevalo (Hrv,Sal/4) - Sriram Balaji / Luke Johnson (Ind,VB) 6-4, 7-5