Ljubičić u velikom stilu pomeo Querreyja!

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u 3. kolo Roland Garrosa. Za 2 sata i 15 minuta pao je Amerikanac Sam Querrey s glatkih 3:0 u setovima.

26.5.2011.
16:53

Ivan Ljubičić pobijedio je američkog tenisača Sama Querreyja 7:6(2), 6:4, 6:4. Na taj je način izborio plasman 3. kole gdje ga očekuje bolji iz sraza Fernando Verdasco, koji je sa 4:6, 6:3, 7:6, 6:1 pobijedio Belgijca Xaviera Malissea.

U prvom setu oba su tenisača čvrsto držala svoj servis. Odlučila je trinaesta igra u kojoj je Ljubo odmah na startu stekao značajniju prednost i zadržao je do kraja.

Na početku druge dionice naš je tenisač odmah oduzeo servis Amerikanca i s tom prednošću završio set. Treći set, Hrvat je igrao superiorno na svom servisu i iskoristio jedan trenutak slabosti svog protivnika. Oduzevši mu gem zaključio je priču.

Ljubo je imao odličnih 90% realizacije na prvom servisu, ubacio je 11 aseva i iskoristio 2 od 3 break prilike što je bilo sasvim dovoljno za pobjedu u meču koji je trajao 2 sata i 15 minuta.