Krajan za RTL: 'Neće biti lako nadjačati 25 tisuća Francuza i znamo da nas očekuje paklena atmosfera'
"Idemo u taj pohod i rekao bih da smo lagani favoriti, makar je teško u finalu stavljati nekoga u ulogu favorita. francuska nije kompletna, imaju nekoliko otkaza, ali zasluženo su došli do finala. Oni su trenutno najbolja ekipa na svijetu", rekao je Krajan.
Glavne hrvatske uzdanice Marin Čilić i Borna Ćorić već neko vrijeme nisu igrali na zemlji.
"Čuo sam se s Bornom i Marinom. Nadam se da će Borna uspjeti
odraditi koji trening na zemlji jer priprema za tu podlogu traje
nešto duže i upravo zato su Francuzi išli na tu podlogu. Znali su
da će naši igrači biti na
Za Francusku neće nastupiti tri najbolja igrača - Monfils, Gasquet i Simon, što bi hrvatskim tenisačima tebalu uvelike olakšati nastup u finalu.
"Idu nam u prilog njihovi izostanci. najteži udarac za njih bio je izostanak Gasqueta zbog kojeg su i stavili zemljanu podlogu", rekao je Krajan za RTL.
Jaka podrška s tribina bit će velik faktor u finalu Davis Cupa. Izbornik priželjkuje da se ponovi atmosfera koju smo vidjeli u Zadru:
"Koliko god da nas bude, neće biti lako nadjačati 25 tisuća Francuza i znamo da nas očekuje paklena atmosfera. S druge strane, momci su često igrali u takvim uvjetima. Svi znamo kakav je Borna kad se naloži, makar i publika bila protiv njega", rekao je Krajan.
Na pitanje je li ovo Hrvatskoj najbolja prilika da dođe do "salatare", izbornik Krajan odgovorio je:
"Na papiru dobro izgledamo, dečki su u formi i uz te neke njihove otkaze smo u poziciji favorita, a ta neiskorištena prilika iz 2006. godine nas dodatno motivira. Pogotovo Marina koji je doživio onaj nesretan poraz od Del Porta", Zaključio je izbornik Krajan.
Hrvatska i Francuska sljedećeg će vikenda u Lilleu u trodnevnoj teniskoj poslastici igrati za naslov najbolje teniske reprezentacije na svijetu te će jedna od te dvije reprezentacije ući u povijest kao posljednja koja je naslov osvojila po "starim pravilima" Davis Cupa.
EP RUKOMET