Ivo Karlović poražen na korak do finala!

Najviši tenisač svijeta nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Houstonu.

10.4.2011.
0:48

Ivo Karlović ipak neće igrati u finalu turnira na kojem je 2007. osvojio svoj prvi ATP naslov. Polufinalni okršaj Karlovića i Sweetinga trajao je sat i 45 minuta, tijekom kojih je Ivo nekoliko puta propustio usmjeriti meč prema svojoj pobjedi.

U prvom je setu kod vodstva 2:1 imao tri break-lopte, ali ih nije iskoristio, a ovoga puta mu je koncentracija zakazala i u tie-breaku, što je možda i rezultat napornog trosatnog četvrfinalnog meča protiv još jednog dvometraša servisera Johna Isnera samo 24 sata prije.

Osjetilo se to najviše početkom drugog seta kad je Sweeting prelomio susret, oduzeo Karloviću servis za 4:2 te mirno priveo meč kraju.

Bio je to drugi međusobni ogled Sweetinga i Karlovića i prva pobjeda Amerikanca.