I PRIJE ČILIĆA HRVATSKA VEĆ IMA FINALE: / Lani u finalu Wimbledona, sad za naslov pod australskim suncem

Hrvatsko-austrijska kombinacija Pavić-Marach u finalu Australian Opena

25.1.2018.
8:12

Mate Pavić i Oliver Marach plasirali su se u finale turnira parova na Australian Openu nakon što su sa 2-1 u setovima, u meču dugom 2 sata i 26 minuta, svladali japansko-njemačku kombinaciju koju su činili Ben Mclachlan i Jan-Lennard Struff.

U vrlo izjednačenom meču u kojem je jedan break odlučio o pobjedniku uvodnog seta, jedan o slavljeniku drugog seta, a tie-break o konačnom pobjedniku, Pavić i Marach bili su ti koji su hvatali uvodni zaostatak. Prvi set Mclachlan i Struff riješili su rezultatom 6-4, potom su finalisti prošlogodišnjeg Wimbledona uzvratili sa 7-5, a potom i kroz trinaestu igru treće dionice izborili plasman u finale natjecanja.

Igrat će u njemu sedmi nositelji protiv boljeg iz ogleda braće Mike i Bob Bryan i kolumbijskih predstavnika Juana Sebastiána Cabala i Roberta Faraha.