DONNA BILA NA PUTU NAJVEĆE POBJEDE U KARIJERI, ALI...: / O jednom njezinom vrućem poenu još će se dugo pričati

Bila je na putu prema najvećoj pobjedi u karijeri

9.5.2018.
7:22

Hrvatska tenisačica Donna Vekić imala vodstvo 6-2, 3-2 uz prednost 'breaka' u drugom setu protiv 3. igračice svijeta Garbine Muguruze, ali nije uspjela slomiti otpor Španjolke koja je preokretom došla do pobjede 2-6, 6-4, 6-1 nakon dvosatne borbe u 2. kolu milijunskog WTA turnira u Madridu.

BORNA ĆORIĆ ZA 81 MINUTU POMEO 11. TENISAČA SVIJETA: Ni snažan pljusak nije spasio domaćeg miljenika

Pogreške i pad postotka servisa kumovali porazu

Odlličnom igrom u prvom setu i do polovice drugog, 21-godišnja Osječanka bila je na putu prema najvećoj pobjedi u karijeri, a kao jedan detalj iz perioda kad je počela graditi igru u meču u pravom smjeru svedoči i dolje priloženi sjajni baskhand, kojeg je WTA na svojim službenim stranicama izdvojila u rubriku najboljih poteza dana...

Međutim, pad postotka prvog servisa sa 84 posto u prvom setu do 59 u drugom, odnosno 53 u trećem, te pogreške koje su se uvukle u igru hrvatske igračice od sredine drugog seta, pomogli su Muguruzi da se izvuče iz rezultatskog zaostatka i preokretom izbori mjesto u osmini finala.

Iako je Španjolka rezultatski vrlo uvjerljivo osvojila odlučujući set, ni u njemu Vekić nije bila bez šanse. No, oba puta kad je izgubila servis, u drugom i šestom gemu, nije uspjela realizirati svoje prilike. Muguruza je podigla razinu svog tenisa u ključnim trenucima i počela puno bolje servirati nego što je to činila na početku dvoboja, a poglavito u prvom setu u kojem joj je naša tenisačica čak triput oduzimala servis.

Bernarda Pera u 3. kolu turnira

Unatoč porazima Donne Vekić i Petre Martić, u 3. kolu turnira u Madridu, ipak će igrati jedna Hrvatica. Naime, Zadranka Bernarda Pera, koja igra pod američkom zastavom, pobijedila je u prvim minutama srijede Britanku Johannu Kontu sa 6-4, 6-3 i iz kvalifikacija stigla do osmine finala madridskog turnira. Tamo ju čeka Španjolka Carla Suarez Navarro koja je iz turnira izbacila 4. nositeljicu Ukrajinku Jelinu Svitolinu.