Đoković postao najbolji tenisač na svijetu!

Novak Đoković pobjedom protiv Jo-Wilfreda Tsonge sa 7:6(4),6:2,6:7(9),6:3 izborio je finale Wimbledona, ali i broj jedan na ATP ljestvici od ponedjeljka.

1.7.2011.
19:47

Srpski je tenisač vrlo loše otvorio meč i Francuz mu je već u prvom gemu oduzeo servis. Uspio je Tsonga prednost održavati sve do desetog gema i servisa za set, ali tada je Đoković iskoristio svoju sedmu break loptu u prvom setu i izjednačio na 5:5. Odluka je pala u 13. igri, a više koncentracije je ipak imao novi svjetski broj 1 i sa 7:4 priveo set kraju.

Drugi set je krenuo po scenariju iz prvog, ali su tenisači zamijenili uloge, pa je Đoković brzo došao do 2:0. Za razliku od srpskog tenisača koji se u prvom setu vratio, Tsongi to nije pošlo za rukom, te je Novak uz još jedan oduzeti servis uspio dobiti set sa 6:2.

U trećem setu Đoković je čak dva puta oduzimao servis Tsongi i kod 6:5 imao je servis za meč, ali ruka je zadrhtala te je o osvajaču setu opet odlučivala 13. igra. Imao je Novak čak dvije meč lopte, ali nije ih iskoristio, te je set otišao na stranu Francuza.

Početak četvrtog seta pokazao se presudnim za meče jer je u prva dva gema Tsonga nije uspio dobiti niti jedan poen, te je Đoković vrlo lako poveo 2:0. Do kraja seta Novak je bez većih problema održao svoj servis te je s konačnih 6:3 potvrdio ulazak u finale i broj 1 na ATP ljestvici od ponedjeljka.

U finalu će igrati protiv Španjolca Rafaela Nadala, koji je pobjedom 3:1 u setovima nad Andyjem Murrayem srušio britanske snove da će imati pobjednika Wimbledona.