BRAVO, IVO! / Div sa Šalate nastavlja sa pobjedama nakon osvojenog naslova

Hrvatski tenisač Ivo Karlović stigao je do sedme pobjede u nizu svladavši u 2. kolu ATP turnira u Acapulcu Srbina Dušana Lajovića sa 3-6, 6-3, 6-1 u susretu koji je trajao sat i 26 minuta.

26.2.2015.
8:50

Nakon osvojenog naslova u Delray Beachu Karlović je stigao do četvrtfinala u Acapulcu svladavši po drugi put u karijeri Lajovića u isto toliko međusobnih susreta.

Protiv Lajovića Karlović je odigrao lošiji prvi set kojega je izgubio sa 3-6. Karlović je u tom setu imao 50 posto ubačenih prvih servisa, a realizacija na drugom servisu bila mu je samo 28 posto, a odervirao je čak pet dvostrukih pogrešaka.

No, u preostala dva seta ukupno je izgubio samo šest poena na svom početnom udarcu, dok se Lajovićeva igra raspala nakon rezultata 3-3 u drugom setu.

Karlović je osvojio devet od posljednjih 10 gemova pritom oduzevši četiri puta servis suparniku.

U četvrtfinalu će Karlović igrati protiv Amerikanca Ryana Harrisona.

David Ferrer (Špa/2) - Marinko Matošević (Aus) 7-6 (3), 6-4

Kei Nishikori (Jap/1) - Lu Yen-Hsun (Tai) 6-1, 6-3

IVO KARLOVIĆ (HRV/6) - Dušan Lajović (Srb) 3-6, 6-3, 6-1

Kevin Anderson (JAR/4) - Steve Johnson (SAD) 3-6, 7-5, 6-3

Bernard Tomić (Aus) - Benjamin Becker (Njem/8) 4-6, 6-3, 6-2

Viktor Troicki (Srb) - Santiago Giraldo (Kol/7) 6-3, 6-4

Ryan Harrison (SAD) - Grigor Dimitrov (Bug/3) 7-5, 4-6, 6-0

Oleksandr Dolgopolov (Ukr/5) - Andreas Haider-Maurer (Aut) 6-2, 6-3