HRVATSKA - AUSTRIJA 0:3 / Potpuni potop Vatrenih u Osijeku, Austrija nas ponizila u Gradskom vrtu

Tekstualni prijenos utakmice između Hrvatske i Austrije mogkli ste pratiti UŽIVO na portalu Net.hr

3.6.2022.
17:05
Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u dvoboju 1. kola 1. skupine Lige nacija u Osijeku od Austrije s 0-3 (0-1).

ZANIMLJIVI PROZORI S UTAKMICE U OSIJEKU /

Hrvatski navijač snimljen na tribinama s vrlo neobičnom maskom

Austrijanci su do velike pobjede došli golovima Marka Arnautovića (41), Michaela Gregoritscha (54) i Marcela Sabitzera (57).

Hrvatska u ponedjeljak u Splitu dočekuje svjetskog prvaka Francusku, koja je u drugoj utakmici skupine Parizu izgubila od Danske 1-2.

Prvo kolo skupine A Lige nacija

Osijek: Gradski vrt

HRVATSKA - AUSTRIJA 0:3 (Arnautović 42', Gregorich 54', Sabitzer 57')

HRVATSKA: Ivušić - Juranović, Pongračić, Ćaleta-Car, Sosa - Brozović, Kovačić, Pašalić - Majer, Brekalo - Kramarić

AUSTRIJA: Lindner - Danso, Trauner, Wöber - Lainer, Laimer, Schlager, Weimann - Sabitzer - Arnautović, Onisiwo

90' + 2' Gotova je utakmica, Austrija je ponizila Hrvatsku u Osijeku i pobijedila 3:0.

90' Šteta, Budimir je sada mogao zabiti glavom iz doibre pozicije, no nije dovoljno dobro zahcvatio loptu.

83' Skoro su Austrijanci zabili novi gol. Schlager je išao sam na Ivušića, no golman vatrenih uspjeva obraniti.

82' Mirno igra Austrija, Hrvatska ne može kreirati opasniju akciju.

74' Grub prekršaj Ćaleta-Cara, dobio je žuti karton.

71' Sada je ponovno bilo opasno pred Ivušićevim golom. Weinmann je primio loptu u šesnaestercu, na desetak metara od gola, i puca visoko iznad gola.

65' Dobra obrana Ivušića, spašava nas potpuinog debakla. Sada je obranio snažan udarac Schlagera s 25 metara.

59' Dalić odmah reagira,. Ulaze Modrić, Vlašić i Budimir, a izlaze Pašalić, Majer i Kramarić.

57' GOL Kakav potop Hrvatske, Austrija vodi 3:0! Sabitzer je zabio lijep gol, s dvadesetak metara. Njegov šut nije bio osobito jak, ali je bio precizan i neuhvatjiv za Ivušića.

45' GOL Austrija vodi 2:0, zabio je Gregortisch nakon ubačaja Wobera. Ponovno su hrvatski braniči jako loše reagirali.

51' Umalo novi šok. Spetljali su se Ćaleta-Car i Pongračić, lopta dolazi do Gregortischa koji izbija sam pred Ivušića i puca, no golman Vatrenih sjajno brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Dalić je napravio jednu zamjenu, Barišić je ušao umjesto Sose. Austrijski izbornik promijenio je tri igrača.

45' Gotovo je prvo poiluvrijeme.Austrija vodi 1:0.

44' Umalo izjednačenje. Majer je pokušao lukavim udarcem iznenaditi Lindnera, no austrijski golman reflekstno brani.

41' GOL Austrija je povela 1:0. Zabio je Arnautović dobrim šutom s ruba šesnaesterca. Morala je u ovoj situaciji puno bolje reagirati hrvatska obrana.

36' Pašalić pogodio gredu, ali da je i zabio, ne bi vrijedilo jer je napravio prekršaj u skoku nad golmanom.

33' Nova dobra šansa za Hrvatsku, Kramarić se sjurio prema golu i pucao s desetak metara, austrijski golman odbija u korner.

25' Što su sada naši promašili! Brozović je pronašao Pašalića, a njegov udarac je blokirao austrijski branič.

21' Hrvatska kontrolira igru i stvara sve opasnije šanse, ali mreža Austrije još se ne trese.

19' Nova velika šansa. Brekalo je ubacio, a Pašalić sa šest metara puca glavom, no njegov šut ne ide u okvir austrijskog gola.

17' Zasad najbolja akcija Vatrenih. Majer je probio desnu stranu i poslao prema Brekalu koji puca, ali pogađa blok.

14' Lopta je dugo kružuila oko šesnaesterca Austrije, da bi na kraju iz daljine pucao Brozović, no to ide visoko iznad gola.

8' Dobar ubačaj Majera, Lainer prilično neigurno izbija u korner.

7' Prvi udarac na hrvatska vrata. S dvadesetak metara odapeo je Laimer i to odlazi visoko iznad gola.

2' Odmah ogromna prilika za Hrvatsku. Pašalić je bio pred golom austrije, no spetljao se i i izgubio loptu.

1' Počela je utakmica.

______________________________________________________

19.40 Stigli su sastavi, Modrić nije u prvih 11. Majer, Kramarić i Brekalo su najistureniji igrači.

17.39 - Kramarić će biti u špici napada, Majer, Brekalo i Vida startat će od prve minute. Pašalić će uskočiti umjesto Luke Modrića. Čekamo potvrdu toga, odnosno službene sastave.

17.37 - Procurile su informacije oko sastava koji izbornik Zlatko Dalić namjerava sučeliti Ralphu Rangnicku i Austrijancima. Luka Modrić bit će na klupi, vjerojatno će ući u nastavku. Kapetan se očito još nije dovoljno odmorio od finala Lige prvaka, no bit će spreman i odmoran za veliki poljudski sraz s Francuzima u ponedjeljak, javljaju Sportske novosti.

Počinje pakao za Dalićeve izabranike. U 10 dana hrvatska nogometna reprezentacija odigrat će čak 4 utakmice, a najtežih 10 dana ikad za Zlatka Dalića i Vatrene (kraj sezone, zgusnuti raspored kakav nikad nisu imali) započinje srazom s Austrijom u Osijeku. Još na to sve, zdravstveno stanje u reprezentaciji nije bajno.

'Dolaze igrači s drugačijim mentalitetom'

"Sigurno da nije lagano. Uvijek su utakmice u ovim datumima pravile probleme, ali moram priznati dolaze igrači s drugačijim mentalitetom nego što su bile generacije prije, uživaju u nogometu, jedva čekaju istrčati na teren... Sada razmišljamo samo o Austriji, želimo pobjedu i da startamo na tri boda", kazat će Vedran Ćorluka.

Ćorluka na Lužnikiju dan uoči utakmice 4. kola skupine H kvalifikacija za SP između Rusije i Hrvatske

Gvardiol Vrsaljko zbog ozljeda sasvim sigurno neće konkurirati za utakmicu protiv Austrije, štoviše mladi branič preskočit će čitav reprezentativni ciklus. Ivan Perišić i Petar Musa još su prije otpali za ovaj reprezentativni ciklus.

Stožer više-manje ima zaokružen sastav kojeg će u petak navečer poslati na teren, upitno je tek hoće li Luka Modrić početi utakmicu..

'Gvardiola smo pustili, neće biti spreman ni za jednu utakmicu'

"Gvardiola smo pustili, neće biti spreman ni za jednu utakmicu, najbolje za njega da odradi rehabilitaciju bude spreman za iduću sezonu. Vrsaljko neće konkurirati za Austriju, nadam se da će početi trenirati s nama u Splitu pred utakmicu protiv Francuske. Za Modrića ćemo još vidjeti hoće li početi od prve minute ili nam se priključiti u nastavku. U razgovoru s izbornikom procijenit ćemo što je najbolje. S obzirom na situaciju s Lukom ni mi još nismo sigurni tko će početi, ali otprilike 90 posto sastava znamo", kazao je jučer na pressici Vedran Ćorluka, pomoćnik Zlatka Dalića.