STRAŠAN JE / Jeste li svjesni kakva golmančina brani za Vatrene? Veliki Leo Messi morao objašnjavati Argentincima kako je zabio Livakoviću

Argentina je povela u 34. minuti iz penala kojeg je izborio Alvarez, a realizirao Messi

15.12.2022.
8:33

Nogometaši Hrvatske neće drugi put u nizu igrati u finalu svjetskog prvenstva, u polufinalnom dvoboju u Lusailu Argentina je pobijedila s uvjerljivih 3-0 (2-0).

SADA JE BIO OZBILJNIJI /

Dalić ponovno progovorio o kobnom sucu za Vatrene: 'Nije slučajno da nam je opet sudio. Taj nas baš prati'

Julian Alvarez je postigao pogotke u 39. i 69. minuti, dok je Lionel Messi bio strijelac u 34. iz jedanaesterca.

Cijelo prvo poluvrijeme odigrano je vrlo oprezno s obje strane, no Argentina je unatoč tome imala veliku prednost od 2-0. Za to je najzaslužniji bio mladi, 21-godišnji napadač Alvarez koji je u 34. minuti iznudio jedanaesterac kojeg je u 1-0 pretvorio Lionel Messi.

Messi je u razgovoru za argentinske medije objasnio da su posebno pripremali pucanje jedanaesteraca protiv Hrvatske jer je naš golman Dominik Livaković na ovom Mundijalu u fenomenalnoj formi, a posebno su impresivne bile njegove obrane jedanaesteraca u raspucavanjima protiv Japana u osmini finala i Brazila u četvrtfinalu. Argentinci su stoga u pripremi posebno proučavali Livakovićevu tehniku i taktiku prilikom branjenja udaraca s bijele točke.

"S našim vratarima Martinezom i Rullijem detaljno sam proučio tehniku hrvatskog golmana, posebno kod izvođenja jedanaesterca. Shvatili smo odmah da uvijek do kraja čeka igrača, odnosno da mu oni zaletom, pogledom i položajem tijela 'pokažu' gdje će pucati. Zato sam shvatio da ne smijem čekati, nego pucati što prije. Svima koji protiv Livakovića čekaju teško je zabiti gol. Zato sam odlučio pucati onako kako sam pucao i uspio sam", poručio je Messi.