ČUDO U KATARU / Senzacionalni Maroko u polufinalu: Kakvo je ovo ludilo, pa nisu primili Marokanci još ni gol; Oni su najveća priča SP-a

Portugalci su bili favoriti, ali nevjerojatni defenzivni blok Maroka sve je izdržao. Ronaldo i Pepe propustili vratiti Portugal u igru u posljednjim sekundama. Marokanci su ispisali povijest afričkog nogometa, kao i Mundijala

10.12.2022.
16:45

Četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Maroko - Portugal 1:0

Početni sastavi

Senzacionalni Maroko u polufinalu je SP-a. Momčad koju je vodio Vahid Halilhodžić, a koji je u kolovozu dobio otkaz zbog sukoba sa zvijezdama, usadio je u ovu reprezentaciju nešto posebno, naučio ju igrati blok, obranu koja ruši sve prepreke. Marokanci na SP-u u Katru nisu primili na gol, sami su sebi zabili autogol i to je jedini pogodak u njihovoj mreži.

MIJENJA SE NOGOMETNA KARTA /

Portugalci u šoku, Ronaldo u suzama: Jaka i duga će biti trauma Portugalaca nakon ovog poraza

Šokirani Portugalci

Portugalci su šokirani, jaka će i duga biti trauma zbog ovog poraza. Ispali su s turnira na kojem je čitava javnost imala velika očekivanja.

Percepcija koju o portugalskoj nogometnoj reprezentaciji imaju u portugalskoj javnosti ogromna je, stoga je za njih ovo debakl. Marokanci su, pak, najveća priča SP-a. I Hrvatska je oduševila, ali nama polufinale nije prvi put i mi smo klasa. Eto, sad su među elitom i Marokanci. Zasluženo, sasvim zasluženo... Da, mijenja se nogometna karta svijeta, promijenila se očito do te mjere da velikani padaju kao pokošeni na ovom turniru. Maroko je postao prva afrička reprezentacija koja je izborila polufinale SP-a.

Pobjednik utakmice odigrane pred 44.198 gledatelja na stadionu Al Thumama u Dohi odlučen je u 42. minuti, kad je na ubačaj Attiat-Allaha loptu u mrežu glavom poslao najbolji marokanski napadač Youssef En-Nesyri, a posao mu je olakšao portugalski vratar Diogo Costa koji je izašao sa crte i zakasnio u pokušaju izbijanja lopte.

Ronaldo izjednačio rekord

U 51. minuti portugalski izbornik Fernando Santos u igru je poslao 37-godišnjeg Cristiana Ronalda koji je tako došao do 196. nastupa u reprezentativnom dresu i izjednačio rekord po broju nastupa za nacionalnu momčad kuvajtskog nogometaša Badera al-Mutawe.

No, ni svjetski rekorder po broju reprezentativnih pogodaka (118) nije uspio promijeniti rezultat te spriječiti ispadanje Portugalaca u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Katru.

Marokanci se uspjeli obraniti

Marokanci su se u završnici dvoboja uspjeli obraniti i s desetoricom igrača. Potpuno nepotrebno je u trećoj minuti sučevog dodatka Walid Cheddira dobio drugi žuti karton, a u igru je ušao tek u 65. minuti.

Maroko će u srijedu, 14. prosinca (20 sati), u polufinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg (20 sati), posljednjeg četvrtfinalnog dvoboja na ovom SP-u, u kojem će se sastati reprezentacije Francuske i Engleske. Utakmica će biti odigrana na stadionu Al Bayt.

GOTOVO JE. MAROKO JE U POLUFINALU.

93' - Marokanci u ovim trenucima igraju s čovjekom manje. Još jedna izazovna situacija za Marokance. Kreće završni nalet Portugalaca.

92' - Portugalci su frustrirani, uf, kakva će to trauma biti za Portugalce, unatoč tome što su Marokanci tijekom turnira pokazali da su odlična momčad koja može podnijeti sve zahtjeve modernog nogometa.

90' - Igrat će se još 8 minuta. Lopta ide na Ronaldo, ali i na to je spreman Bono. Nevjerojatno, što se ovo događa, pa ovo nisu istine...

87' - Pepe je dobio žuti.

86' - Cure minute, Portugalci su sve nervozniji.

82' - KAKVA ŠANSA: Bono je briljantno skinuo udarac Portugalca s nekih 16 metara, išlo je u rašlje, a Bono je to skinuo poput majstora.

75' - Marokanci su sad pokušali zaprijetiti protunapadom, ali nisu uspjeli. Svega smo vidjeli na ovom SP-u, puno neobičnih rezultata, ali u konačnici samo je Maroko iskočio od onih koji su bili u drugom planu, ili čak trećem.

73' - Posjed je na strani Portugalaca, ali igra i opasnosti, konkretnost, e to ide na ruku Maroka. Zato i vode, ali još više zato Portugalci ne mogu zabiti. Jako dobro stoje u obrani. Vaha, Vaha, sve ovo je prepisana igra upravo od odličnog stručnjaka Vahida Halilhodžića.

72' - Ljudi moji, imamo li još jednu senzaciju? Rekli smo, još će u finalu igrati Maroko i Hrvatska.

51' - Ulazi Ronaldo, Pepe mu predaje kapetasku traku. Guerreiro i Neves izlaze.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Gotovo je prvo poluvrijeme. Marokanci su zabili u smiraju prvog dijela, nakon čega se dogodila greda Portugalaca i propuštena kontra Marokanaca za 2-0. To se sve događalo u posljednjih pet i pol minuta prvog dijela. Do tad se vodila prava bitka u kojoj je Maroko bolje i stabilnije stajao u linijama.

47' - Zahuhtalo se na kraju poluvremena, umalo su Marokanci sad zabili za 2-0.

45' - Portugalci su pogodili gredu. Uf, kakav bi ovo bio sjajan gol.

42' - GOOOL - Maroko, senzacionalni Maroko vodi protiv Portugala 1-0. Napadač Seville En-Nesyri zabio je gol.

21' - Portugalci pokušavaju Ziyecha anulirati na toj lijevoj strani, ali opasan je igrač Cheseaja.

16' - Marokanci pokušavaju preskakati igru.

7' - Maroko se hrabro postavio i Portugalci imaju večeras nabrijanog suparnika. Vidi se Vahin potpis u obrani, Marokanci se kreću jako dobro.

1' - Počela je utakmica.