'KAKAV IGRAČ, BRAT MOJ' / Kova jednom rečenicom bacio Modrića, Rakitića, Klasnića, ali i protivnika iz skupine, u trans

Kovačić je bio možda i naš najbolji pojedinac na terenu

28.11.2022.
10:17

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Kanadu 4-1 (2-1) u dvoboju drugog kola skupine F svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar.

Kanada je povela golom Alphonsa Daviesa već u drugoj minuti, ali je potom uslijedio preokret. Andrej Kramarić je zabio dva, u 36. i 70. minuti, a Marko Livaja jedan pogodak, u 44. minuti, za slavlje Hrvata. Sve je okončano golom Lovre Majera u 94. minuti.

GENIJALAC /

Ne znamo jeste svjesni što je Kovačić napravio, ali od utakmice Njemačke i Jugoslavije 1990. nitko mu nije ravan

GENIJALAC /

Strašnu utakmicu odigrao je Mateo Kovačić koji je nakon vodećeg gola Kanađana bio najzaslužniji što je Hrvatska uspostavila kontrolu na terenu, koja je rezultirala fantastičnim preokretom. O tome govore i ove brojke:

Poslije susreta Kovačić se oglasio na Instagramu gdje je objavio nekoliko fotografija sa svojim reprezentativnim suigračima. Pokraj nje je napisao poruku navijačima: "Nadam se da ste uživali u ovoj utakmici koliko i mi!"

Na to su reagirali brojni navijači, ali i slavni nogometaši.

"Kakav igrač. Brat moj!', napisao mu je Luka Modrić.

"Bravoooo", reagirao je Ivan Rakitić dok je legendarni Ivan Klasnić kroz nekoliko emotikona rekao što misli.

Zanimljivo, javio mu se i Marokanac Hakim Ziyech, inače njegov suigrač iz Chelseaja. Dvojac je u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Kataru odmjerio snage.

"Koviii", napisao je.

Na ljestvici nakon drugog kola vode Hrvatska i Maroko s po četiri boda. Tri ima Belgija, dok je bez bodova Kanada koja jedina u ovoj skupini više nema šanse za proboj prema osmini finala.

U posljednjem, trećem kolu ove skupine F, u četvrtak od 16 sati igraju Hrvatska - Belgija i Kanada - Maroko. Hrvatskoj je dovoljan i remi protiv Belgije za osminu finala.