GENIJALAC / Ne znamo jeste svjesni što je Kovačić napravio, ali od utakmice Njemačke i Jugoslavije 1990. nitko mu nije ravan

Mateo je odigrao fantastičnu predstavu, možda i najbolju u dresu Hrvatske

27.11.2022.
19:34
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Kanadu 4-1 (2-1) u dvoboju drugog kola skupine F svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar.

BRUTALNE REAKCIJE /

Srpski mediji divljaju nakon velike pobjede Vatrenih: 'Hrvatska mora hitno biti žestoko kažnjena!'

Kanada je povela golom Alphonsa Daviesa već u drugoj minuti, ali je potom uslijedio preokret. Andrej Kramarić je zabio dva, u 36. i 70. minuti, a Marko Livaja jedan pogodak, u 44. minuti, za slavlje Hrvata. Sve je okončano golom Lovre Majera u 94. minuti.

A iako je Kramarić dao dva gola, igrač utakmice bio je genijalni Mateo Kovačić koji je ovaj put držao vezni red pod kontrolom. statistika govori sama za sebe, a posebno je upečatljiv podatak. Naime, imao je pet startova na loptu te je kreirao četiri velike šanse, a uz je imao 93 posto preciznih dodavanja.

Posljednji igrač koji je bio bolji po toj statistici na jednoj utakmicu svjetskog prvenstva bio je Lothar Matthäus na utakmici Njemačke protiv Jugoslavije 1990. (6/5/95%).

Na ljestvici nakon drugog kola vode Hrvatska i Maroko sa po četiri boda. Tri ima Belgija, dok je bez bodova Kanada koja više jedina u ovoj skupini nema šanse za proboj prema osmini finala.

U posljednjem, trećem kolu ove skupine F, u četvrtak od 16 sati igraju Hrvatska - Belgija i Kanada - Maroko. Hrvatskoj je dovoljan i remi protiv Belgije za osminu finala.