USKORO ĆEMO SVE VIDJETI / Junak Japana pred osminu finala: 'Hrvati znaju igrati ovakve utakmice. Ne očekujte lijepi susret'

Pravi Junak Japana je Ritsu Doan, a s dva gola je najbolji strijelac Japana na SP-u

4.12.2022.
12:02

Hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak od 16 sati protiv Japana igra osminu finala Svjetskog prvenstva. Japan je zasjeo na prvo mjesto svoje skupine nakon što je pobijedio Španjolsku 2:1.

Iako su imali samo 17.7 posto posjeda, Japanci su protiv Španjolske pokazali da nikad ne odustaju i s dva gola u tri minute na početku drugog poluvremena su okrenuli utakmicu.

SAMO DA SE TO NE DOGODI /

Dva Vatrena moraju paziti u utakmici s Japanom, lako mogu otpasti za četvrtfinale

'Ne očekuje lijepu utakmicu'

Pravi Junak Japana je Ritsu Doan. Ušao je u igru 20 minuta prije kraja utakmice s Njemačkom u 1. kolu i zabio gol za 1:1 u pobjedi 2:1, a donio je prevagu i protiv Španjolske. S dva gola najbolji je strijelac Japana na ovom turniru.

"Naravno da bih više želio počinjati utakmice, ali nemam ništa protiv ulazaka s klupe. To sam radio i zabijao u PSV-u, a mi imamo jako puno igrača koji su s klupe u stanju promijeniti tijek utakmice", rekao je Doan uoči osmine finala pa se osvrnuo na Hrvatsku:

"Hrvatska je tvrda, čvrsta i odlučna momčad. Spremni su za težak rad da bi došli do rezultata, a to su pokazali prije četiri godine u Rusiji. Prepuni su iskusnih igrača koji znaju kako se igraju ovakve utakmice. Ne očekujte lijepu utakmicu".