IZNENAĐENJE U KATARU / Marokanci razbili Belgiju: Maksimalno se komplicira situacija u hrvatskoj grupi

Tekstualni prijenos utakmice Belgije i Maroka mogli ste pratiti na portalu Net.hr

27.11.2022.
8:55

U dvoboju 2. kola F skupine Svjetskog prvenstva nogometaši Maroka su pobijedili Belgiju s 2-0 (0-0).

KALKULACIJE /

Maroko zakomplicirao situaciju u skupini: Evo kako Hrvatska može do drugog kruga i što u slučaju ludog scenarija

Maroko je poveo golom Abdelhamida Sabiria iz slobodnog udarca, gotovo iz "mrtvog kuta" u 73. minuti, da bi u 92. minuti na 2-0 povećao Zakaria Aboukhlal (90+2).

U drugom dvoboju skupine kasnije igraju Hrvatska i Kanada.

Ovo nisu dobre vijesti za Vatrene, kojima će sigurno trebati bodovi u zadnjem kolu, kako god da utakmica s Kanadom završi.

U slučaju poraza danas i dalje će Hrvatska imati priliku za porpavni protiv Belgije, samo što Kanada ne smije pobjediti i Hrvatsku i Maroko.

----------------------------------------------

TIJEK UTAKMICE

SVJETSKO PRVENSTVO, SKUPINA F

BELGIJA - MAROKO 0:2

BELGIJA: Courtois - Castagne, Alderweireld, Vertonghen - Meunier, T. Hazard, Witsel, Onana - De Bruyne, E. Hazard, Batshuayi

MAROKO: Monir- Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui- Ounahi, Amrabat, Amallah - Ziyech, En-Nesyri, Boufal

Kraj utakmice.

90+3' Aboukhlal pogađa nakon asistencije Ziyecha za 2:0 i ludnicu na stadionu.

90' Čeka nas pet minuta dodatka.

86' Traje opsada Marokanskog gola, najbolja momčad afrike čeka kontru.

82' Vertonghen tuče nakon kornera glavom, odlazi tik uz stativu.

81' Romelu Lukaku ulazi umjesto Meuniera.

78' Izlazi Ounahi, u igri je El Yamiq. Maroko će ostatk utakmice igrati sa petoricom u obrani.

75' Izlaze Batshuayi i mlađi Hazard, a u ulaze De Ketelaere i Trossard.

73' GOOOOOOOL! Ovo se ne može poništiti, Sabiri je pogodio direktno iz slobodnog udarca gotovo iz mrtvog kuta. Slično su zabili Marokanci i krajem drugog dijela, no VAR se javio i poništio gol.

72' Izlaze Boufal i En-Nesyri, a ulaze Hamdallah i Aboukhlal.

69' Izašao je Hakimi zbog ozljede prepone. Umjesto Hakimija i Amallaha priliku će dobiti Yahya Attiat-Allal i Abdelhamid Sabiri.

69' Rasplamsala je utakmica u zadnjih 15 minuta, prijeti Batshuayi, blokiraju Marokanci.

67' Mertens puca s 20 ak metara, intervenira Monir.

62' Mazraoui je pucao desnog nogom, iako je lijevi bočni. Slabo je to bilo.

60' Hazard i Onana sele na klupu, u igri su Mertens i Tielemans

57' Boufal je šutirao, ali lopta tik uz stativu. Velika prilika za igrače u bijelom.

56' Utakmica je puna trke i agresivnosti.

53' Onana je opet najviši u skoku nakon kornera, no nije se snašao.

52' Eden Hazard gađa prvi kut nakon driblinga, brani Monir.

50' Ziyech je potegao svojom lijevicom, no Courtois je to lako ukrotio.

46' Počeo je drugi dio.

Završen je prvi dio.

45+1' Direktno iz sobodnog udarca pogađa Ziyech iz slobodnog udarca. Saiss je smetao Courtoisu i u tijeku je VAR analiza.

45+1' Prekršaj Hazarda na Ziyechu. Prigoda na rubu kaznenog prostora za Marokance.

45' Svaki organizirani napad Belgije popraćen je zvižducima navijača Maroka.

38' De Bruyne je pokušao uhvatiti Monira na krivoj nozi iz slobodnog udarca, no neuspješno.

35' Sjevnula je kontra Maroka, najbrži je bio Hakimi koji šutira iz punog trka preko vrata.

33' Kružili su oko zone Belgijci, Meunier je ubacio, loptu kupi Monir, inače drugi golman koji danas mijenja Bonu.

28' Obećavala je ova akcija Maroka, Amallah je pucao nakon lijepe kombinacije, no nije uspio pogoditi okvir vrata.

26' Crveni su malo primirili tempo utakmice.

21' Ziyech je potegao lijevicom s velike distance, samo za statistiku.

19' Meunier je pokušao iznenaditi golmana Maroka, ali puca točno u njega.

17' Onana puca glavom nakon udarca iz kuta, daleko od vrata.

16' De Bruyne šutira nakon bola, opet je korner za Crvene Vragove.

15' Belgija sve više prijeti Maroku, imali su već nekoliko kornera i prekida.

10' Slobodni udarac za Belgiju iz kosa, De Bruyne je ubacio, ali nije pronašao nikoga.

5' Maroko je krenuo napadački i prijetio par puta pred golom Belgije, no najopasniju šansu je imao Batshuayi čiji udarac brani Bono.

3' Ostao je ležati na travnjaku napadač Maroka En-Nesyri zbog udarca u oko.

1' Počela je utakmica.

------------------------------------------------

Hrvatska nogometna reprezentacija danas igra na Svjetskom prvenstvu protiv Kanade od 17 sati.

Susret prije nas, od 14 po našem vremenu, igraju Belgija i Maroko. Hrvatska i Maroko trenutno imaju po bod zbog remija, te dijele drugo mjesto. Na vrhu je Belgija s tri boda, a na dnu Kanada s nulom.

Kalkulacije za prolazak grupe su razne, a ovo su svi mogući scenariji: Ako Belgija pobjedi Maroko, a Hrvatska dobije Kanadu, šanse za prolazak su velike. Belgija bi imala šest bodova, Vatreni četiri, i pobjeda Hrvatske u zadnjem kolu osigurala bi prvo mjesto u skupini.

Prolaz dalje s tri remija?

Ukoliko Belgija i Maroko odigraju neriješeno, Vatrenima bi još više trebala pobjeda. Postoji mogućnost i da Maroko izgubi od Belgije, a izabranici Zlatka Dalića odigraju bez pobjednika, te na kraju 2. kola budu drugi sa samo dva boda. U tom slučaju bi mogli proći dalje i sa tri boda, ako Maroko i Kanada podijele bodove u svom međusobnom srazu...

Pobjeda Maroka bi definitivno zakomplicirala stvari, a naš poraz bi samo u teoriji držao nadu za igranjem druge faze natjecanja.

Fascinantno je da se može proći dalje i sa dva boda, ako Vatreni i Kanada odigraju neriješeno, a Belgija dobije i nas i Maroko, te Maroko i Kanada odigraju bez pobjednika, tri reprezentacije će imati dva boda i odlučivat će gol razlika, tj. koja je reprezentacija izgubila s manjom razlikom od Belgije. Ako je i to izjednačeno, onda o poretku odlučuju postignuti golovi, a tu čar u prvom kolu niti jedna od ove tri ekipe nije osjetila.