Ovo do sada nismo viđali / Ruski izbornik prvi je u povijesti svjetskih prvenstava povukao jedan poseban potez

Stanislav Čerčesov iskoristio tu mogućnost prije španjolskog Fernanda Hierra

1.7.2018.
19:20
AP Images

Rus Aleksandr Jerohin postao je prvi nogometaš koji je ušao kao četvrta zamjena u povijesti svjetskih prvenstava kada je u 97. minuti susreta osmine finala protiv Španjolske u Moskvi zamijenio Dalera Kuzjajeva.

>> Pogledajte kako je Akinfejev obranio dva jedanaesterca i odveo Rusiju u četvrtfinale​

Na ovom SP izbornicima je po prvi put dana mogućnost da, ukoliko utakmica ode u dodatnih 30 minuta, mogu napraviti i četvrtu zamjenu igrača, a ruski je izbornik Stanislav Čerčesov iskoristio tu mogućnost prije španjolskog Fernanda Hierra. Samo sedam minuta nakon Jerohina, u igru je ušao i španjolski napadač Rodrigo kao zamjena za Asensija.

Rusija se plasirala u četvrtfinale SP izbacivši Španjolsku sa 5-4 boljim izvođenjem 11-eraca, nakon 120 minuta rezultat je bio 1-1.

U četvrtfinalu će Rusija 7. srpnja u Sočiju od 16 sati igrati protiv pobjednika utakmice Hrvatska - Danska koji počinje u 20 sati.