Srbija deklasirala ne baš jaku Ukrajinu: Što to znači za Hrvatsku?

Srbija je u prvom kolu skupine C u kojoj se nalazi i Hrvatska, deklasirala Ukrajinu 8 razlike.

13.1.2022.
19:22

Srbija je na najbolji mogući način otvorila Europsko rukometno prvenstvo. Pobijedila je Ukrajinu rezultatom 31:23. Iako Ukrajina nije baš respektabilan protivnik Srbija je ovu utakmica odradila iznad svih očekivanja.

Usprkos velikim problemima sa koronavirusom i zaraženim igračima, Srbija je uvjerljivo slavila protiv Ukrajine.

Već nakon prvog poluvremenu Srbija je imala šest golova razlike (17-11), a u nastavku je samo povećala prednost.

Srbiju je do pobjede predvodio Lazar Kukić sa sedam golova, Bogdan Radivojević je zabio pet pogodaka, dok je Milan Bomastar imao devet obrana.

U ukrajinskim redovima najefikasniji je bio Dmitro Horiha sa šest golova.

Hrvatska sada ako želi proći grupu, svakako mora pobijediti u subotnjem okršaju sa Srbijom. Srbi su se pokazali kao opasan protivnik i Hrvatsku osim današnje teške utakmice protiv Francuske očekuje i težak dvoboj u subotu sa Srbima.