posljednja utakmica / Ponajbolja momčad svijeta ipak prejaka za Nexe, Našičani saznali protivnika u drugom krugu

Nexe protiv Magdeburga lovi što bolju poziciju za drugi krug

8.3.2022.
22:30

Nexe je poraženo u posljednjoj utakmici grupne faze Europske lige. trenutno prva momčad Njemačke Bundeslige bila je prejaka za ekipu iz Našica.

Nexe je držalo priključak u prvom poluvremenu i na odmor otišlo s rezultatom 11:11. Magdeburg se rezultatski odmicao kako je teklo drugo poluvrijeme, a prednost je varirala između pet i dvije razlike.

Najbolji u redovima Našičana bio je Fahrudin Melić sa sedam pogodaka, dok je Halil Jaganjac zabio četiri. Kod Magdeburga najbolji je bio Michael Damgaard s deset. golova, a Nizozemac Kay Smits postigao je osam.

Nexe će u drugom krugu igrati protiv makedonske ekipe Eurofarm Pelister. prva utakmica igrati će se u Našicama, dok će se druga igrati u Makedoniji. U Pelisteru se nalazi prava hrvatska kolonija. Boje makedonskog kluba brane Stipe Mandalinić, Josip Božić Pavletić i Mateo Maraš, dok je trener bivši izbornik Željko Babić.

UŽIVO

24:28

60' - magdeburg je ipak bio prejak za Našičane. Rezultat nakon 60 minuta je 24:28

55'- magdeburg ide prema pobjedi, vode pet razlike i ne dopuštaju Našičanima da se vrate u igru

50'- Magdeburg kontrolira utakmicu i odvojio se na četiri razlike. Nexe radi previše tehničkih pogrešaka

43' - Magdeburg se odvojio prvi puta na tri razlike, Nexe ima problema u napadu, a dodatno su ih usporila isključenja koja su dobili Dominik Markušić i Melić

38' - Igra se "gol za gol" gotovo punih deset minuta. Nexe igra fantastičnu obranu, no teško se dolazi do pogotka protiv Magdeburga.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme u Našicama

30' - Sjajno poluvrijeme u Našicama, Nexe ima izjednačen rezultat na poluvremenu

25' - Magdeburg odlazi na dva gola prednosti,  rezultat je 8:10

18' - Nexe ima tri gola prednosti, strijelac je ponovno Melić

13' - Nexe odlazi na dva gola prednosti, zabija Fahrudin Melić

8' - Prvi gol za Nexe zabija Halil Jaganjac

7' - Prvi gol pao je tek u sedmoj minuti,a zabio ga je Tim Horke

5' - Još uvijek nismo vidjeli pogodak u Našicama

1' - Počela je posljednja utakmica grupne faze Europske lige

Nexe od 20:45 igra posljednju utakmicu grupne faze rukometne Europske lige. Protivnik im je Magdeburg, trenutno vodeća ekipa njemačke Bundeslige i jedna od najboljih momčadi svijeta. Nexe se trenutno nalazi na trečoj poziciji u grupi koja vodi u drugi krug natjecanja. Našičani će u drugom krugu igrati protiv momčadi

Magdeburg je jedna od najboljih ekipa na svijetu za koju nastupaju sjajni Islanđanin Ómar Ingi Magnússon, Danac Michael Damgaard i Nizozemac Kay Smits.