JEDNOSMJERNA UTAKMICA / Norvežanke uvjerljivo pobijedile i osigurale drugi krug Eura, Švicarke nisu imale šanse

Norveška je rutinski stigla do pobjede, a već na poluvremenu je imala deset razlike

6.11.2022.
22:40
Sanjin Strukic/PIXSELL

Aktualne svjetske i europske prvakinje Norvežanke uvjerljivo su pobijedile Švicarsku sa 38-21 ostvarivši i drugu pobjedu u skupini A Europskog prvenstva u Ljubljani.

HRVATSKA - MAĐARSKA: 21 - 18 /

Sjajne Kraljice šoka na krilima Tee Pijević i Valentine Blažević pobijedile u ključnoj utakmici na Euru

Ovom su pobjedom odabranice Thorira Hergeirssona osigurale plasman u drugi krug natjecanja, a s koliko će bodova u drugi krug bit će poznato nakon zadnjeg kola koje je na rasporedu u utorak.

Norveška je rutinski stigla do pobjede, a već na poluvremenu je imala deset razlike. U pobjedničkim redovima najefikasnija je bila Stine Bredal Oftedal sa šest golova, dok je Švicarsku predvodila Mia Emmenegger s pet golova.

U prvom dvoboju 2. kola iz ove skupine Hrvatska je pobijedila Mađarsku sa 21-18 osvojivši važne bodove u borbi za plasman u drugi krug.

Na ljestvici nakon dva kola vodi Norveška sa četiri boda, Hrvatska i Mađarska imaju po dva boda, dok je Švicarska na nuli. Plasman u drugi krug izborit će tri najbolje selekcije iz skupine.

U posljednjem kolu u utorak 8. studenog sastaju se Hrvatska i Švicarska, te Norveška i Mađarska.