HRVATSKA - MAĐARSKA: 21 - 18 / Sjajne Kraljice šoka na krilima Tee Pijević i Valentine Blažević pobijedile u ključnoj utakmici na Euru

Tekstualni prijenos utakmice Hrvatska - Mađarska na Europskom rukometnom prvenstvu mogli ste pratiti na portalu Net.hr

6.11.2022.
19:33
Sanjin Strukic/PIXSELL

U susretu 2. kola A skupine Europskog prvenstva u Ljubljani, hrvatske rukometašice su pobijedile Mađarsku sa 21-18 (10-7) osvojivši važne bodove u borbi za plasman u drugi krug.

KAKAV PRIZOR /

Kraljice šoka imale su veliku podršku navijača, ali na tribinama je bio i jedan Mađar koji je 'opakim' pogledom ukrao svu pažnju

Nakon poraza od Norveške i pobjede Mađarske nad Švicarskom, hrvatske rukometašice je očekivala iznimno važna utakmica protiv Mađarske. Bio je to dvoboj koji je vrlo vjerojatno odlučivao o drugom mjestu u skupini i dva boda koja će se prenositi u drugi krug.

Odabranice izbornika Nenada Šoštarića ovom su se pobjedom našle u sjajnoj poziciji. U slučaju da u zadnjem kolu svladaju, objektivno najslabiju ekipu u skupini, Švicarsku prenijet će dva boda.

Pijević briljirala

Brončane s posljednjeg EURO-a fantastično su ušle u susret. Nakon 10 minuta igre vodile su 5-0, a Mađarska je tek u 12. minuti zabila prvi gol za 5-1. Mađarska je u 18. minuti smanjila na dva gola zaostatka (6-4), no četiri minuta kasnije ponovo je bilo +5 (10-5). Do kraja poluvremena mađarske rukometašice su smanjile na 10-7.

U drugom dijelu naše su rukometašice nastavile s odličnom predstavom i nisu dozvoljavale suparnicama da se ozbiljnije približe. U posljednjih 10 minuta ušlo se s +6 (19-13), no pet minuta prije kraja Mađarska je imala kontru za minus tri, međutim sjajna Tea Pijević je "skinula" zicer. Dvije i pol minute prije kraja Mađarska je smanjila na 16-19, no pogodak Valentine Blažević iz sedmerca za 20-16 minutu i pol prije kraja vratio je mir u naše redove. Na koncu je završilo 21-18.

Hrvatsku su do pobjede vuke Valentina Blažević s devet golova, te Pijević sa 14 obrana. Tena Petika, Ana Debelić i Paula Posavec zabile su po tri gola. U suparničkim redovima najefikasnije u bile Viktoria Lukacs sa četiri, te Petra Tovizi i Csenge Kuczora sa po tri gola. Jedna od najboljih mađarskih igračica Katrin Gitta Klujber nije zabila niti jedan pogodak iz šest pokušaja.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Norveška i Švicarska.

Posljednji nastup u skupini hrvatske rukometašice imat će u utorak protiv Švicarske, a u drugom susretu će igrati Norveška i Mađarska.

Na ljestvici nakon nepotpunog 2. kola Norveška, Hrvatska i Mađarska imaju po dva boda, dok je Švicarska na nuli.

Plasman u drugi krug izborit će tri najbolje selekcije iz skupine.

___________________________________________________________________

Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Arena Stožice, nedjelja (početak u 18.00)

Hrvatska - Mađarska 21:18

60' Gotovo je, Hrvatska je pobijedila Mađarsku u ključnoj utakmici na Euru rezultatom 21:18.

59' Mađarska zabija za -3.

58' Blažević fantastično zabija i vraća na +4, valjda će to biti dovoljna prednost.

58' Lukacs smanjuje na -3, valjda neće biti drame u završnici.

57' Pijević sjajno brani kontru, obranila je stopoistotnu šansu Marton.

56' Toth zabija i mađarice su samo četiri golau minusu.

53' Blažević zabija semi gol, sve smo bliže pobjedi u ključnoj utakmici.

51' Lukacs zabija 13. gol za Mađarsku, a brzo nakon toga Posavec vraća na +5.

50' Blažević s igračicom mnaje zavija za 17:11, a nakon toga Mađarice ekspresno izvraćaju.

47' Blažević prolazi i vrhunska realizacija za povratak na +5.

46' Kuczora  pogađa iz sedmerca.

41' Blažević zabija s igračicom manje, imamo +5. kako je ovo važan gol bio.

40' Petika je isključena, ali tu je Pijević s desetom obranom u utakmici.

38' Topfner zabija za -4, a Posave odmah uzvraća i vraća na pet golova prednosti za Hrvatsku.

37' Blažević zabija i evo nas opet na +5.

36' Osma obrana Tee Pijević!

35' Petika opet zavija sa zelje i vraća nas na +4.

34' Neshvatljivo gubimo lopte, ali Mađarska to srećom ne koristi.

33' Korsos zabija s krila, Krsnik je isključena.

32' Petika uz pomoć bloka s devet metara zabija za 11:7.

31' Počelo je drugo poluvrijeme, Mađarska ne koristi prvi napad.

30' Gotovo je prvo poluvrijeme. Hrvatska na odmor ide s vodstvom od 3 gola.

30' Japundža je dobila dvije minute, a Mađarice zabijaju s krila za -3.

30' Petika nije iskoristila napad, šteta.

29' Mađarska zabije šesti gol, približile su nam se u završnici poluvremena.

28' Dugo nije bilo gola, a naše rukometašice nisu iskoristile dva napada s igračicom više.

26' Još jedna sjajna obrana Tee Pijević, potpuno će izluditi Mađarice večeras.

24' Težak promašaj Klujber sa sedam metara.

23' Mađarska brzo smanjuje pa Petika pogađa sa zemlje za 10:5.

20' Posavec za 8:4.

18' Japundža  zabija s krila, Mađarice brzo uzvraćaju.

17' Težak promašaj Lukacs, istrčala je kontru, ali pogodila vanjsku stranu mreže, naše cure sada su imale puno sreće.

16' Dora Kalaus je isključena, a Mađarice na našu sreću nemkoriste igračicu više.

14' Lukacs zabija za 3:6

13' Toth smanjila na 5:2, pa Debelić brzo pogodila za povratak na +4.

12' Mađarice su prvi put zabile u 12. minuti, pogodila je Vamos.

11' Time out nije ništa promijenio, mađarske rukometašice ponovno na koriste napad i Debalić zabija za 5:0.

11' Blažević za 4:0 i mađarski izbornik zove time-out.

10' Novi promašaj Mađarica, u prvih 10 minuta nam nisu zabile.

9' Tea Pijević sjajno brani, Mađarska je bez gola.

8' Blažević sada proigrava Posavec i to je 3:0!

6' Blažević krasno proigrava Debelić i to je 2:0 za Hrvatsku.

6' Odlično naše cure igraju obranu, Mađarice ne mogu zabiti. Klujber pogađa vratnicu.

4' Prvi gol zabila je Hrvatska, Dora Krsnik je probila Mađarsku.

2' Prkačin promašuje u protunašadu, još se nisu zatresle mreže.

1' Mađarske rukometašice su se obranile, a brane se i naše cure. Pijević je skinula težak šut s krila.

1' Počela je utkmica, Hrvatice imaju prvi napad.

17.59 Igračice su na terenu, sviraju himne. Malo nas još dijeli do početka utakmice.

_________________________________________________________________________

Hrvatska rukometna reprezentacija u nedjelju u 18.00 sati igra drugu utakmicu na Europskom prvenstvu protiv Mađarske, a reprezentativka Larissa Kalaus kaže da, iako će to biti težak susret, ne sumnja u kvalitetu naše obrane i napada.

"Bit će to teška utakmica i premda Mađarska ima dosta igračica iz mađarske lige koja je jedna od jačih u Europi, ja ne sumnjam u kvalitetu naše obranu i naš kvalitetan napad, s našim malim brzim igračicama. Njima možda više odgovara igra jedan na jedan, možda su više navikle na šuterice i bit će im teško zadržati naše brze igračice, tu leži naša prednost", kazala je Kalaus, ističući kako što prije treba zaboraviti poraz od Norveške i okrenuti se na sljedeće utakmice.

Mađarska je u prvom kolu sa 33-28 pobijedila Švicarsku tako da hrvatske rukometašice moraju pobijedit jer pobjeda iz tog susreta vrlo vjerojatno znači prijenos dva boda u drugi krug prvenstva.

Hrvatska je na zadnjem EP-u u Danskoj prije dvije godine slavila protiv Mađarske sa 24-22.

"Treba se fokusirati i izvući nešto dobro iz te utakmice. To je sada sasvim drugačija ekipa. Treba uzeti ono što je bilo dobro i ključno je odigrati što duže što bolje. Kako izbornik kaže, utakmica se igra do posljednjeg sučevog zvižduka", rekla je Kalaus, naglasivši da treba pokušati izbjeći sve loše iz utakmice s Norveškom.

"Treba izbjeći pad koncentracije i ne bismo smjele raditi takav veliki broj tehničkih grešaka. Moramo se fokusirati i da da nam se ne događaju crne rupe", kazala je za kraj.

Utakmica se igra u dvorani Arena Stožice s početkom u 18 sati. Prijenos utakmice je na RTL2.