težak poraz u skandinaviji / Hrvatska pala prvi ispit nakon Eura: europski doprvaci razbili Červarove izabranike u Švedskoj

5.4.2018.
22:00
Slavko Midžor/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je težak poraz u prvoj od dvije prijateljske utakmice protiv europskih doprvaka Šveđana

Izbornik Lino Červar uoči polaska za Skandinaviju rekao je kako će Hrvatska težiti nešto drukčijem stilu igre od dosadašnjeg, pozvao je i neka nova lica. Nažalost, prvi ispit nije položen. Na krilima rasprodane dvorane i više od 3000 navijača Šveđani su upisali zasluženu pobjedu.

Hrvatska je protiv Šveđana držala egal samo u prvih nekoliko minuta, a nakon toga Švedske je ušla u nezaustavljivu seriju i preuzela kontrolu nad utakmicom koju nije ispuštala do posljednjeg sučevog zvižduka.

O predstavi naših rukometaša dovoljno govori činjenica kako su prvi pogodak u drugom dijelu upisali nakon punih osam minuta igre, a Švedska je u jednom trenutku imala i ogromnih 10 pogodaka prednosti.

U konačnici su Šveđani slavili s visokih 32:25. Najefikasniji kod hrvatskih reprezentativaca bio je Krešimir Kozina s pet pogodaka, dok je Švedsku predvodio Nilsson sa šest pogodaka.

Dvije reprezentacije još će jednom odmjeriti snage za dva dana, 7. travnja u Nörrkoppingu s početkom u 16 sati.