Hrvatska - Island / Horvat nakon trilera protiv Islanda: 'Vratari su često prozivani, ali će im ova utakmica podići samopouzdanje'

Izbornik Hrvoje Horvat dao je za RTL svoje viđenje dvoboja protiv moćnih nordijaca.

24.1.2022.
16:59
RTL

Hrvatska reprezentacija je odigrala treću utakmicu drugog kruga protiv Islanda te upisala i prvu pobjedu u skupini 1. Dramatična utakmica odlučena je u posljednjem napadu u kojem je Hrvatska bila sretnija i spretnija od Islanđana te je odnijela pobjedu 23-22.

Najbolji kod Kauboja bio je Tin Lučin sa šest golova te Ivan Martinović i Ivan Čupić s pet. Kod Islanda najbolji je bio Orri Þorkelsson sa šest pogodaka

Još dvije utakmice /

UŽIVO Hrvatska - Island: Dramatična završnica u Budimpešti, Hrvatska u nevjerojatnoj utakmici pobijedila Island

"Možemo se veseliti u jednoj teškoj utakmici. Borba velika, nije bilo lijepo. Probavali smo svašta improvizirali smo. Iščupšali smo se prvo poluvrijeme i s tih 7 na 6 se vratiti što nas može radovati", rekao je izbornik Hrvoje Horvat.

Dotaknuo se i problema iz prvog dijela.

"Prvo poluvrijeme napad nije funkcionirao. Noge su nam bile spore. Cindrića je stigao umor i bilo mu je jako teško igrati. Miksali smo obranu i na kraju ispalo dobro", objasnio je Horvat te otkrio zašto je došlo do "crne rupe" pred kraj dvoboja protiv Islanda.

" Došlo je do određenog umora i neuigranosti u rotaciji. Ovi koji su igrali u prvoj postavi su neuigrani i kad dođu u rotaciju na to bude problema no raduje nas pobjeda", ustvrdio je izbornik te naposljetku je pohvalio vratare.

"Vratari su često prozivani, ali imaju svaki dan druge igrače ispred sebe. Treba ih zaštititi , jer nije im lako. Nema tih dogovora koji su inače tu, ali nadam se da će im ovo razviti samopouzdanje', zaključio je izbornik Horvat naposljetku.