PRAVA DRAMA / Gdje god da igra, Mandić sve redom skida! Kakva večer Zagrebovog vratara, hrvatski prvak u infarktnoj završnici opet slavio

Još jedna čudesna večer vratara hrvatskog prvaka

7.12.2023.
21:11
Igor Kralj/PIXSELL

U susretu desetog kola Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši Zagreba su u četvrtak navečer gostovali u Bitoli kod Eurofarm Pelistera. U infartknoj završnici, Zagrebaši su stigli do važne pobjede i velika dva boda. Ponovno je Lavove predvodio čudesni Matej Mandić koji je utakmicu završio sa čak 19 obrana. Luka Lovre Klarica zabio je pet pogodaka, dok je Aleks Kavčič dodao četiri.

ODLIČNO RASPOLOŽENJE /

Prve izjave nakon velike pobjede nad Crnom Gorom: 'Zadnja minuta je bila toliko napeta, još ne mogu doći k sebi...'

‘Lavovi'' su sjajno krenuli u susret, i već nakon nepunih 15 minuta vodili 8:3. Napad su u tom periodu predvodili Yoel Cuni Morales i Aleks Kavčič sa po dva pogotka, dok je sjajni Matej Mandić nastavio u nevjerojatnom ritmu, i prvo poluvrijeme završio sa čak 14 obrana. Gosti su do kraja smanjili zaostatak, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 13-10 za Zagrebaše.

Zagreb je sjajno krenuo i u drugom dijelu, sa dva pogotka u nizu ponovno je prednost narasla do +5, međutim gosti su ponovno pronašli način da odgovore - obrana Eurofarma se probudila, Zagrebaši su se mučili i domaćini su nešto više od 10 minuta prije kraja susreta potpuno poravnali rezultat (18:18). U neizvjesnoj završnici u kojoj se igralo gol za gol, Zagrebaši su bili mirniji i spretniji - pogodak za 21:23 tek dvadesetak sekundi prije kraja zabio je Karpo Sirotić i time stavio točku na ‘i’ ovog susreta.

Do prve ovosezonske gostujuće pobjede Zagrebaše je sa 19 obrana predvodio Matej Mandić, dok je Luka Lovre Klarica precizan bio pet puta. Aleks Kavčič je dodao četiri pogotka. Kod Eurofarma 14 obrana Khalife Ghedbanea, te osam pogodaka makedonskog reprezentativca Filipa Kuzmanovskog

Na kraju prvog dijela sezone, ''Lavovi’'' tako zauzimaju šestu poziciju Grupe A sa deset bodova - jednim više od norveškog Kolstada, te po bod manje od francuskog PSG, i mađarskog Szegeda. Zagrebaši će ponovno na teren već u ponedjeljak, kada u sklopu Paket 24 Premijer lige gostuju kod Varaždina

Eurofarm Pelister - Zagreb 22:23 (10:13)

Eurofarm Pelister: Lesjak, Ghedbane 14 obrana; Cehte, Tajnik 2, Kisum, Borzas 1, Tankoski, Radivojevic 1, Kuzmanovski 8, Kosteski, Petrovic 4, Atanaseivikj Pavle, Vasilev 2, Peshevski 3, Seri, Atanaseivikj Petar 1. Trener Branislav Angelovski.

Zagreb: Grbavac, Mandic 19 obrana + 1 pogodak; Kos 1, Ćavar, Faljić 1, Klarica 5, Gojun, Srna 2, Klis, Sirotić 1, Čupić 3, Dibirov 2, Kavčič 4, Glavaš, Cuni Morales 3, Suholežnik. Trener Andrija Nikolić.

Utakmice hrvatskih rukometašica u drugom krugu možete uživo gledati na programu RTL Kockica te na platformi Voyo uz stručnog komentatora Filipa Brkića