POVIJESNI TRENUTAK U RUSIJI: / Urugvajac prvi na SP-u dosudio penal uz pomoć VAR-a i odmah izazvao kontroverze

U 55. minuti urugvajski sudac Andres Cunha postao je prvi koji je iskoristio pomoć VAR-a.

16.6.2018.
14:33
Screenshot

Nogometaši Francuske pobijedili su reprezentaciju Australije sa 2-1 (0-0) u utakmici 1. kola C skupine Svjetskog prvenstva u Rusiji, odigranoj u subotu pred 45.000 gledatelja u Kazanju.

U 55. minuti urugvajski sudac Andres Cunha postao je prvi koji je iskoristio pomoć video tehnologije u donošenju odluke i presudio da je australski branič Risdon srušio Antoinea Griezmanna u kaznenom prostoru, iako je inicijalno pustio da se igra nastavi, a onda pregledao snimku pri prvom prekidu i odlučio da je riječ o najstrožoj kazni. Kontakta je bilo, no pitanje je je li urugvajski sudac Cunha trebao pokazati na jedanaesterac.

Griezmann je sam uzeo loptu i preciznim udarcem u 58. minuti doveo Francusku u vodstvo.