OŠTRO... / Tucak opet izgubio živce na time-outu: 'Nemamo obranu, nemamo ruke. Uletite unutra drsko! Ajmo, igraj!'

Kada je Grk Dimitrios Skoumpakis zabio za 3-0, izbornik Ivica Tucak pozvao je time-out i uputio oštre kritike igračima

3.7.2022.
16:20
Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski vaterpolisti ostali su bez medalje na Svjetskom prvenstvu koje ove nedjelje završava u Budimpešti. U dvoboju za treće mjesto Grčka je bila bolja te je slavila 9-7 (1-0, 4-3, 3-2, 1-2).

Hrvatska je time prekinula niz svjetskih prvenstava na kojima je osvajala medalju. Sve je počelo 2007. godine u Melbourneu kada je osvojena zlatna medalja, a osim toga pa sve do Budimpešte hrvatski su vaterpolisti još osvajali jedno zlato, jedno srebro i četiri bronce. Ali, ovaj put prvenstvo je došlo do kraja bez hrvatskog odličja.

Iznimno tvrda bila je prva četvrtina u kojoj su dominirala oba vratara, kao i obrane. Napadi su se silno mučili kako bi došli do pozicija za udarac, a nakon uvodnih osam minuta samo je jedna lopta završila u mreži. Za 1-0 Grka zabio je Kakaris.

BARAKUDE NISU USPJELE /

Hrvatska poražena od Grčke u borbi za svjetsku broncu, dva puta su izveli nemoguće, a onda hrabro pali

'Ne možemo ovako dobiti utakmicu'

No, kada je Grk Dimitrios Skoumpakis zabio za 3-0, izbornik Ivica Tucak pozvao je time-out i uputio oštre kritike igračima.

Ivica Tucak

"Dođi, ej. Momci, ej, prije minut vam govorimo. Nemamo nikakvu energiju! Pa kako ćemo ovako dobit utakmicu, čemu ovolika impresija ove utakmice? Čemu? Nemamo nijednog dogovora, nemamo obranu, nemamo ruke, gol s dva metra, u napadu kilavo. Daj, uletite unutra drsko, razvucite tu obranu! Napadnite te linije obrambene! Ne možemo ovako dobit utakmicu! Ajmo, igraj", derao se Tucak.