BRAVO, MAJSTORE / Tin Srbić u finalu Europskog prvenstva: 'Išao sam odraditi rutinerski...'

Bolji od Srbića su bili tek Talijan Carlo Mancini i Ukrajinac Ilja Kovtun

11.4.2023.
22:15

Hrvatska će imati jednog predstavnika u finalima po spravama na Europskom prvenstvu u gimnastici u Antalyji, nastup za vikend izborio je Tin Srbić koji je zauzeo treće mjesto u kvalifikacijama na preči.

NAJJAČA JE! /

Najbolja hrvatska gimnastičarka, Ana Đerek, uzela zlato i broncu na Svjetskom kupu: 'A pitala sam se, treba li meni ova sprava'

Bivši svjetski prvak (2017.), dvostruki europski doprvak (2019. i 2020.) te aktualni olimpijski doprvak na ovoj spravi u kvalifikacijama je dobio ocjenu 13.966, a od njega su bolji bili tek Talijan Carlo Mancini sa 14.233 i Ukrajinac Ilja Kovtun sa 14.000.

"Odradio sam svoju vježbu jako dobro. Početna ocjena je bila 5.5, nešto slabiji start sam išao odraditi rutinerski i uđem u finale. Dobio sam ocjenu 13.966 što je bilo dovoljno. Ušao sam u europsko finale nakon dva EP-a na kojima nisam uspio. Jako sam sretan. Nakon svih problema koje sam imao, vratili smo se. Ništa, idemo trenirati nekoliko dana, do nedjelje pojačati vježbu na start 5.9, s novim elementom Kolman. Odlično se osjećam, danas kroz vježbu sve je bilo savršeno, imao sam jako puno snage na kraju, čak bih se usudio reći i previše. Idemo 5.9 u finalu i napasti medalje", jasno je poručio Srbić.

Tin Srbić

U kvalifikacijama u utorak nastupilo je još pet hrvatskih predstavnika, a najbliži finalu bio je Aurel Benović koji je zauzeo 20. mjesto na preskoku. Benović je u kvalifikacijama dobio ocjenu 13.466 pa ga je od finala dijelilo 0.9 bodova.

Benović je nastupio i na parteru, s kojega ima europsko srebro iz 2020., no s ocjenom 13.433 je zauzeo 41. mjesto. Drugi hrvatski predstavnik na parteru Marko Jovičić završio je na 98. mjestu sa 12.433.

Na konju s hvataljkama imali smo trojicu vježbača, a najbolji je bio veteran Filip Ude. Dvostruki europski doprvak i olimpijski srebrni još iz Pekinga 2008. je s ocjenom 13.366 zauzeo 24. mjesto, dok su Mateo Žugec i Jakov Vlahek završili pri dnu poretka, Žugec 92. sa 11.800, a Vlahek 94. sa 11.733.