TEŠKA SKUPINA / Praznik futsala u Makarskoj: Dva hrvatska predstavnika u futsal Ligi prvaka uzela jedan bod u prvom kolu

Naposljetku su podijelili bodove te s punim pravom obje ekipe vjeruju u prolazak u Elitnu rundu.

27.10.2022.
10:25
Matko Begovic/PIXSELL

Dva hrvatska futsal kluba su počela u srijedu svoje natjecanje u grupi 2 Lige prvaka koja se igra u Makarskoj. Lijepu našu predstavljaju Stanoinvest Futsal Pula i aktualni prvak Hrvatske Novo Vrijeme, a uz njih su još u grupi moćni portugalski Sporting i kazahstanski Ayat.

Prvu utakmicu dana su odigrali Pula i favorizirani Sporting u kojoj su Portugalci bili bolji s 5:3. Naš je predstavnik skupo prodao kožu jednoj od najboljih momčadi u Europi te su se čak tri puta uspješno vraćali iz rezultatskog zaostatka no naposljetku ipak nisu uspjeli režirati senzaciju.

Toni Jelavić /

Najbolji igrač 1. HMNL za RTL.hr: 'I Novo Vrijeme i Pula mogu u Elitnu rundu LP, a mi opet idemo po sve trofeje'

Drama u dvoboju domaćina i Ayata

Za portugalsku ekipu su zabijali Paco, Sokolov, Zicky, Cavinat i Pauleta, a trostruki strijelac za Istrijane je bio sjajni Mataja.

U drugom dvoboju je naš drugi predstavnik makarsko Novo Vrijeme uzelo bod protiv Ayata iz Kazahstana. Gosti su dva puta vodili, ali Makarani su nošeni publikom stizali zaostatak te na posljetku bili bliže pobjedi. Do 27. minute je to bila šahovska bitka bez pogodaka da bi Turegazin načeo domaćine, ali samo tri minute kasnije MVP prošlogodišnjeg prvenstva Hrvatske Toni Jelavić stvari vraća na početak. U 32. Leandro dovodi Kazahstance u novo vodstvo, a četiri minute prije kraja Makarani poravnavaju autogolom Valiullina.