RIO PIŠE NOVE STRANICE POVIJESTI: / Britanac prvi srušio svjetski rekord, Vijetnam stigao do prvog zlata ikad

6.8.2016.
22:00

Britanski plivač Adam Peaty (21) postavio je u kvalifikacijama utrke na 100 m prsno na OI u Rio de Janeiru novi svjetski rekord - 57,55.

Peaty je bio vlasnik i dosadašnjeg svjetskog rekorda, a popravio ga je za 37 stotinki sekunde.

"Znao sam da mogu brzo, ali nisam mislio kako ću već u kvalifikacijama popraviti svjetski rekord," kazao je aktualni svjetski prvak.

Mladić iz Uttoxetera je glavna britanska uzdanica za plivačko zlato na OI u Rio de Janeiru. Posljednji britanski plivač koji je osvojio zlatnu medalju na OI bio je Adrian Moorhouse 1988. u Seoulu gdje je pobijedio upravo na 100 prsno.

Hoang osvojio prvo zlato za Vijetnam u povijesti

U međuvremenu, Vijetnamac Xuan Vinh Hoang osvojio je zlatnu medalju u streljaštvu u disciplini zračni pištolj 10m.

Hoang je osvojio prvo olimpijsko zlato u povijesti svoje zemlje pogodivši 202,5 krugova. Pripadnik vijetnamske vojske je pobijedio sa 0,4 kruga više od Brazilca Felipea Wua. Treće mjesto je osvojio Kinez Pang Wei (180,4).

Branitelj naslova iz Londona Južnokoreanac Jin Jongoh osvojio je peto mjesto.

Vijetnam je do sada osvojio samo dvije olimpijske medalje i to dva srebra - u dizanju utega i taekwondou.