DOMINIRALI / Mađari bez prevelike muke zauzeli vrh skupine: Talijanima punili mrežu, a tri sekunde prije kraja zapečatili pobjedu

U ovom su djelu utakmice Mađari debelo vodili s velikih 5-1, i iako su Talijani polako smanjivali razliku držali su se Mađari na distanci

8.1.2024.
21:38
Marko Prpic/PIXSELL

Europsko prvenstvo u vaterpolu je u punom tijeku, a tribine u Zagrebu i Dubrovniku vrve navijačima.

STIŽU U ZAGREB /

Španjolska osigurala izravan plasman u osminu finala: Francuzi su pružili dobar, ali nedovoljan otpor

Zadnje kolo skupine B obilježila je utakmica Mađarske i Italije u kojoj su Mađari bez prevelike muke svladali Talijane.

U prvoj četvrtini utakmice Mađarska je bila bez pogodaka, dok je Italija bila na jednom. Zatim su Mađari napravili preokret u drugoj četvrtini s tri pogotka dok je u ovom slučaju Italija ostala bez pogodaka.

Treća četvrtina bila je nešto napetija, ali je Mađarska i ovoga puta izašla kao pobjednik. U ovom su djelu utakmice Mađari debelo vodili s velikih 5-1, i iako su Talijani polako smanjivali razliku držali su se Mađari na distanci.

Tri sekunde prije kraja povećali su na 10-5 i time zapečatili prvo mjesto u skupini B. Mađarska, Italija i Grčka imaju šest bodova, no Mađarima je pobjeda protiv Italije osigurala vrh ljestvice te su oni na +3, dok je Italija na +2 te Grčka na -5.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.