STIŽU U ZAGREB / Španjolska osigurala izravan plasman u osminu finala: Francuzi su pružili dobar, ali nedovoljan otpor

Španjolska će u osminu finala kao prvoplasirana momčad samo u slučaju pobjede Crne Gore nad Barakudama.

8.1.2024.
18:58
Grgo Jelavic/PIXSELL

U trećem kolu skupine A Europskog vaterpolo prvenstva Španjolska je s 9:6 nadigrala Francusku te tako osigurala izravan plasman u osminu finala koja će se igrati u Zagrebu. Španjolcima jedino preostaje pričekati ishod večerašnje utakmice Hrvatske i Crne Gore kako bi doznali idu li dalje s prvog ili drugog mjesta.

VELIKA POBJEDA /

Barakudice sjajnim preokretom protiv Srbije izborile osminu finala: Slijedi okršaj s aktualnim prvakinjama

U prvoj četvrtini Francuska je pružila odličan otpor te je rezultat bio 1:1, ali tada su Španjolci podigli razinu svoje igre te iduće dvije četvrtine dobili s 3:2 i 3:1.

Posljednja četvrtina je završila 2:2 za ukupni rezultat od 9:6.

U slučaju slavlja Hrvatske ili neriješenog rezultata, Španjolska će skupinu završiti kao drugoplasirana momčad.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.