KRAJ VELIKE KARIJERE: / 'Vrijeme je za zivot nakon sporta'

Bivsa pobjednica Svjetskog skijaskog kupa i vlasnica tri medalje s olimpijskih igara, Austrijanka Nicole Hosp (31), zakljucila je karijeru.

1.6.2015.
13:11

Hosp se odlucila na odlazak u skijasku mirovinu samo cetiri mjeseca nakon sto je na Svjetskom prvenstvu u Beaver Creeku osvojila dvije medalje - zlato u ekipnom natjecanju, te srebro u kombinaciji.

"Vrijeme je za oprostaj. Vrijeme je i za zivot nakon skijanja," kazala je Hosp koja je bila pobjednica Svjetskog kupa 2007. godine kada je osvojila i mali kristalni globus u veleslalomu.

U Svjetskom kupu je ostvarila ukupno 12 pobjeda, a 57 puta se uspinjala na jednu od stepenica pobjednickog postolja. Na Olimpijskim igrama u Torinu 2006. je osvojila srebro u slalomu, a lani je u Sociju bila srebrna u kombinaciji i broncana u super G-u. Sa svjetskih prvenstava ima ukupno devet medalja, od cega tri zlatne.