Kostelić 'u dlaku' ponovio utrku za zaborav!

U drugom spustu Svjetskog skijaškog kupa održanom u dva dana u francuskom Chamonixu slavio je Kanađanin rodom iz Češke Jan Hudec. Ivica Kostelić je na kraju završio tek na 48.

4.2.2012.
14:27

Hudec je iznenađujuće pobijedio u osmom ovosezonskom spustu s 53 stotinke prednosti ispred drugoplasiranog Austrijanca Romeda Baumanna i 63 stotinke ispred trećeplasiranog sunarodnjaka Erika Guaya. Druga je to pobjeda u karijeri za Hudeca, a prvu je ostvario također u spustu u studenom 2007. godine u Lake Louiseu. Hrvatski skijaši nisu bili ni blizu bodova, pa je tako Ivica Kostelić ciljnom ravninom prošao s tek 48. najboljim vremenom, uz tri sekunde i 54 stotinke zaostatka za pobjednikom, Natko Zrnčić-Dim 53. sa zaostatkom od četiri sekunde i 46 stotinki, dok Tin Široki nije završio utrku. Vodstvo u poretku spusta zadržao je Švicarac Didier Cuche koji je danas osvojio šesto mjesto, dok se vrh poretka u ukupnom poretku nije mijenjao pa ga i dalje predvodi Kostelić s 80 bodova prednosti ispred Marcela Hirschera. U nedjelju je u Chamonixu na rasporedu superkombinacija.

Svjetski kup skijaša, spust u Chamonixu, rezultati: 1. Jan Hudec (Kan) 2:03.25 2. Romed Baumann (Aut) +0.53 3. Erik Guay (Kan) +0.63 4. Beat Feuz (Švi) +0.75 5. Klaus Kröll (Aut) +1.08 6. Didier Cuche (Švi) +1.11 ... 48. Ivica Kostelić (Hrv) +3.54 53. Natko Zrnčić-Dim (Hrv) +4.46 Poredak u spustu: 1. Didier Cuche (Švi) 473 2. Klaus Kröll (Aut) 437 3. Beat Feuz (Švi) 368 Ukupni poredak u Svjetskom kupu: 1. Ivica Kostelić (Hrv) 905 bodova 2. Marcel Hirscher (Aut) 825 3. Beat Feuz (Švi) 733 4. Didier Cuche (Švi) 639