KRAJ U ČETVRTFINALU / Jugaši u Beogradu u tvrdoj utakmici ipak ostali bez polufinala Lige prvaka

Za Jug AO je Marko Žuvela zabio tri pogotka, Maro Joković dva, a po jedan Mozara, Kakaris, Zvono i Biljaka

31.5.2023.
17:27
Milan Sabic/Pixsell

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja neće igrati u polufinalu završnice Lige prvaka koja se igra u Beogradu, u četvrtfinalu je bolja od hrvatskog doprvaka bila španjolska Barceloneta s 11-9 (1-1, 4-4, 4-2, 2-2).

BRAVO /

Sjajne vijesti stižu iz Bakua: Hrvatska osigurala nove dvije medalje na Svjetskom prvenstvu

BRAVO /

Utakmica je počela iznimno tvrdo pa su momčadi u prvoj četvrtini uspjele postići tek po jedan pogodak, u oba slučaja iz kaznenih udaraca.

Sastavi su se raspucali u drugoj dionici. Tri puta je Barceloneta imala po pogodak prednosti, 2-1, 3-2 i 4-3, ali je Jug AO stalno brisao taj zaostatak golovima Biljake, Žuvele i Mozare.

Hrvatska momčad po prvi puta je povela dvije minute prije kraja druge četvrtine kada je Kakaris zabio za 5-4. No, krajem druge četvrtine Barceloneta je izjednačila na 5-5, a potom treću otvorila s tri pogotka, čime se odlijepila na 8-5.

Obrambeno je momčad iz Dubrovnika pala u tom dijelu četvrtfinala i sve je teže pratila ritam razigranog suparnika, ali aktualni hrvatski doprvak ipak nije dozvolio Barceloneti da se jako odlijepi. Španjolska momčad je zadnju četvrtinu dočekala s dva gola prednosti (9-7).

Posljednji priključak Jug AO je imao na startu zadnje dionice kada je Žuvela smanjio na 8-9. Barceloneta je potom vezala dva pogotka, povela 11-8 i riješila utakmicu.

Za Jug AO je Marko Žuvela zabio tri pogotka, Maro Joković dva, a po jedan Mozara, Kakaris, Zvono i Biljaka. Kod Barcelonete, sastava kojeg vodi hrvatski stručnjak Elvis Fatović, po tri pogotka su dali Pavillard i Biel Lara.