NISU IMALI ŠANSE / Grci su razbili Japan i tako zagorčali Barakudama: Evo što njihova velika pobjeda znači za Hrvatsku

Grčka vaterpolska reprezentacija je s lakoćom svladala Japan u drugom susretu skupina Svjetskog prvenstva

23.6.2022.
21:16
Srdjan Ilic/PIXSELL

Vaterpolska reprezentacija Grčke s uvjerljivih je 18-7 (3-1, 4-2, 5-2, 6-2) pobijedila Japan i tako nakon dva kola izbila na prvo mjesto u skupini B Svjetskog prvenstva u Mađarskoj, s istim brojem bodova (3), ali boljom gol-razlikom od Hrvatske.

VAŽNA POBJEDA NAŠIH /

Barakude dominirale pa neobjašnjivo pale u zadnjoj četvrtini: Njemačka ipak nije mogla do iznenađenja

Najbolji strijelac Grka bio je Stylianos Argyropoulos sa šest golova dok su za japansku reprezentaciju po dva pogotka postigli Suzuki, Takata i Inaba.

Bit će teško

Uvjerljivim nastupom Grci su stavili tešku zadaću pred izabranike Ivice Tucka u posljednjem, 3. kolu grupne faze, jer bi upravo gol-razlika u dvobojima s Japanom trebala biti odlučujuća u borbi za prvo mjesto, pod uvjetom da se ne dogodi iznenađenje i Grci ne uspiju svladati Njemačku koja je nakon dva kola bez bodova.

Hrvatskim vaterpolistima će za prvo mjesto i izravan plasman u četvrtfinale trebati pobjeda od 12 i više pogodaka razlike, što protiv Japanaca neće biti lako ostvariti.

Utakmice 3. kola na rasporedu su u subotu, 25. lipnja. Hrvatska - Japan će igrati od 18 sati, a Grčka - Njemačka od 19.30 sati.