KAKVA ŠTETA / Fantastični Filip Zubčić ostao bez postolja: Završio na kraju kao deveti; No, zaslužio je pljesak

Fantastični Filip Zubčić ostao bez postolja: U cilj ušao kao peti, na kraju je pao na 9. poziciju. No, treba mu zapljeskati, novi je to Filipov plasman u TOP 10

19.12.2021.
14:19

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić bio je u nedjelju šesti u prvoj vožnji veleslaloma u Alta Badiji. Filip je zakasnio svega 54 stotinke za prvoplasiranim Faivreom. Druga vožnja je počela u 13.30 i u njoj je Filip ipak ostao bez postolja, ušao je u cilj kao peti, a na kraju je završio na 9. poziciji. Nema veze, Zubčiću ipak treba zapljeskati...

Henrik Kristoffersen slavio

ODLIČNA VOŽNJA NAŠEG SKIJAŠA /

Filip Zubčić sjajno odvozio prvu utrku u Alta Badiji i lovit će novo postolje, evo na kojem je mjestu završio

Henrik Kristoffersen je odradio sjajnu vožnju i u potpunosti zasluženo slavio s vremenom 2:25.04. Drugoplasirani je bio Odermatt s 31 stotinkom zaostatka, a treće mjesto ugrabio je senzacionalni Feller, koji je bio sporiji za 37 stotinki.

Odermatt drugi, Faller treći

Kristoffersen, koji je nakon prve vožnje bio sedmi, do pobjede je došao s vremenom 2:25.04, drugo je mjesto zauzeo Švicarac Marco Odermatt sa 31 stotinku slabijim vremenom (1:25.35), a treće Austrijanac Manuel Feller sa 37 stotinki zaostatka za Norvežaninom (2:25.41).

Zubčić, koji je u prvoj vožnji bio šesti, zaostao je za Kristoffersonom 93 stotinke (2:29.97).

U poretku skijaša u veleslalomu prvi je Odermatt sa 280 bodova, drugi je Kristoffersen sa 163 boda, a treći Francuz Alexis Pintaurault sa 141 bodom. Zubčić je 15. sa 58 bodova. Švicarac je vodeći i u ukupnom poretku skijaša sa 533 boda, drugi je Austrijanac Matthias Mayer sa 405 bodova, a treći Norvežanin Alkesander Aamodt Kilde sa 329 bodova. Zubčić je 15. i u ukupnom poretku skijaša i ima 125 bodova.