DEBAKL: / Hrvatski stolnotenisači natjecanje okončali na posljednjem mjestu skupine

26.9.2015.
17:29
PIXSELL, Sanjin Strukic

Hrvatska je bila u situaciji da pobjedom protiv Češke osvoji prvo mjesto u skupini nakon što je Bjelorusija u drugom susretu posljednjeg kola svladala Grčku sa 3-1, no osim Andreja Gaćine, koji je dobio oba svoja dvoboja, niti jedan od preostalih naših reprezentativaca nije bio raspoložen.

Gaćina je svladao Lubomira Jančarika sa 3-1, te Dmitrija Prokopcova sa 3-2, no Filip Zeljko je od istih igrača pretrpio poraze, 1-3 od Prokopcova, odnosno 0-3 od Jančarika u odlučujućem petom susretu, a neuspješan je bio i Tomislav Pucar koji je sa 0-3 izgubio od Tomaša Konecnyja.

Bjelorusija prva u skupini

Takvim raspletom prvo mjesto u skupini D osvojila je Bjelorusija s omjerom 2-1, isto omjer ostvarila je i druga Grčka, treća Češka je završila sa 1-2, a isti je omjer ostvarila i četvrta Hrvatska.

Hrvatska, koja je prošle godine u Lisabonu osvojila brončanu medalju, tako će u nastavku EP u Jekaterinburgu igrati za plasman od devetog do 16. mjesta, a važno je izbjeći posljednja dva mjesta koja vode u drugu jakosnu skupinu.

HRVATSKA - ČEŠKA 2-3

Filip Zeljko - Dmitrij Prokopcov 1-3 (11-13, 11-6, 8-11, 5-11) Andrej Gaćina - Lubomir Jančarik 3-1 (11-5, 8-11, 13-11, 11-4) Tomislav Pucar - Tomaš Konecny 0-3 (7-11, 5-11, 14-16) Andrej Gaćina - Dmitrij Prokopcov 3-2 (14-16, 11-4, 15-13, 11-13, 11-6) Filip Zeljko - Lubomir Jančarik 0-3 (6-11, 5-11, 6-11)