završnica sezone / Osijek protiv Istre upisao važne bodove u borbi za ostanak, Rijeka bolja od Zadra

17.5.2015.
21:12
Davor Javorovic/PIXSELL

U utakmici 34. kola Prve HNL Osijek je na svom terenu svladao izravnog konkurenta za ostanak Istru 1961 sa 1-0 (0-0), dok je Rijeka kao gost pobijedila Zadar sa 2-0 (1-0).

Strijelac jedinog gola u Gradskom vrtu bio je Antonio Perošević u 47. minuti čime se iskupio za neiskorišteni 11-erac u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Riječani su do pobjede u Zadru stigli pogocima Balaja (45+2) i Samardžića (62).

Osijek je s ova tri boda stigao na deveto mjesto sa 33 boda, jednim manje od osme Istre 1961, a dva više uz utakmicu više od posljednjeg, 10. Zadra.

Posljednji sastav na kraju sezone ispast će u drugu ligu, pretposljednji će u kvalifikacije za ostanak, a osmi će zadržati prvoligaški status.

Dinamo je odavno osigurao 10. uzastopni naslov prvaka sa 84 boda, Rijeka je druga sa 72.