PLEMIĆI ISPALI / Zrinjski nije uspio ponoviti čudo: Nizozemci se osvetili za težak poraz, bivši igrač Dinama skrivio penal

Plemići su ovim porazom ostali bez šanse za prolazak dalje jer su kolo prije kraja ostali na tri boda koja su osvojili pobjedom protiv današnjeg protivnika u prvom kolu u Mostaru

30.11.2023.
20:42

Nogometaši HŠK Zrinjskog iz Mostara poraženi su u 5. kolu skupine E Konferencijske lige na gostovanju u Nizozemskoj od AZ Alkmaara 1:0 te tako kolo prije krije ostali bez šanse za prolazak dalje. Prvak BiH nije uspio ponoviti uspjeh iz prvog kola kada je u Mostaru upisao nevjerojatnu 4:3 pobjedu nad nizozemskim klubom.

POBJEDA ODJEKNULA /

Regionalni mediji dive se Dinamu: 'Kao mačka od devet života!'; 'Preživjeli prvu nagaznu'

Jedini pogodak na utakmici zabio je Vangelis Pavlidis s bijele točke u 59 minuti. Kazneni udarac je skrivio bivši igrač Dinama Mario Ćuže koji je ovo ljeto preselio iz Zagreba u Mostar nakon što je u Plemićima proveo prošlu sezonu na posudbi.

Domaćini su mogli i ranije doći do vodstva i to upravo preko najstrože kazne, ali je sudac Oleksiy Derevinskyi poništio jedanaesterac koji je svirao u 24. minuti nakon što ga je VAR pozvao da pogleda situaciju.

Plemići su ovim porazom ostali bez šanse za prolazak dalje jer su kolo prije kraja ostali na tri boda koja su osvojili pobjedom protiv današnjeg protivnika u prvom kolu u Mostaru. Tada su nakon 0:3 na poluvremenu, uspjeli preokrenuti rezultat i slaviti 4:3, ali im danas to nije uspjelo.

AZ je na trećem mjestu sa šest bodova, a na diobi prvog mjesta su Aston Villa i Legia koji večeras od 21 sat igraju u Birminghamu.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj započeo je 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka