POBJEDA ODJEKNULA / Regionalni mediji dive se Dinamu: 'Kao mačka od devet života!'; 'Preživjeli prvu nagaznu'

30.11.2023.
19:29
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Dinama pobijedili su na gostovanju u Astani istoimenu kazastansku momčad s 2-0 (0-0) u utakmici 5. kola skupine C Konferencijske lige te tako ostali u igri za drugo mjesto koje donosi plasman u nokaut fazu ovog natjecanja.

SAMOKRITIČNI, ALI ZADOVOLJNI /

Prve reakcije nakon važne pobjede: 'Trebali smo pametnije, imali su puno prilika. Karakter je presudio'

Prvi pogodak postigao je Gabrijel Vidović u 48. minuti, svladavši domaćeg vratara Josipa Čondrića udarcem s 12-13 metara u donji desni kut.

U 73. minuti Astana je ostala s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Dušan Jovančić, a Dinamo je u 79. minuti iskoristio brojčanu prednost. Nakon udarca iz kuta Petra Sučića, Japanac Takuro Kaneko je razornim i preciznim udarcem s 15 metara pogodio gornji lijevi kut pokraj nemoćnog Čondrića za 2-0.

Astana je prva imala veliku priliku doći do vodstva već u 12. minuti, nakon dosuđenog kaznenog udarca zbog prekršaja Josipa Mišića na Astanovu, ali je Dinamov vratar Danijel Zagorac obranio ne pretjerano snažan udarac po sredini gola Gambijca Demba Darboea.

'Dinamo kao mačka od devet života'

Važnu europsku Dinamovu pobjedu ispratili su i regionalni mediji, a mi vam u nastavku donosimo najbolje naslove:

"Velika pobjeda Dinama u Astani: Modri sami odlučuju o svojoj sudbini i evropskom proljeću!", piše Sportsport.

"DINAMO BLIZU EVROPSKOG PROLEĆA: Zagrepčani slavili u Kazahstanu, protiv Balkanija meč odluke!", piše Kurir.

"Dinamo kao mačka od devet života: Preživeo penal i u Astani poništio kiks sa Kosovarima, Srbin pocrveneo", piše Blic.

"Dinamo preživeo prvu nagaznu, protiv Balkanija za evropsko proleće", piše Mozzartsport.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj započeo je 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka