Konferencijska liga /

Derbi hrvatskih 'susjeda' pripao Zrinjskom, Hrvat junak potencijalnog protivnika Rijeke

'Susjedski' derbi pripao je ipak bosanskohercegovačkome klubu

1.8.2024.
19:09
Pixsell

Nogometaši Zrinjskog osigurali su plasman u 3. pretkolo Konferencijske lige. Klub iz Mostara svladao je u gostima slovenski Bravo 3-1 i prošao dalje ukupnim rezultatom 3-2.

KONFERENCIJSKA LIGA /

Rakitić debitirao za Hajduk, Torcida nakratko prekinula utakmicu: Bijeli remijem prošli dalje

Zrinjski je u prvome susretu izgubio minimalnim 1-0 porazom pred svojim navijačima, no sada se iskupio okrenuvši rezultat protiv Slovenaca.

Mostarski klub sjajno je počeo pogotkom Mulahusejnovića u 16. minuti. Ipak brzo su Slovenci poravnali rezultat i zadržali ukupnu prednost pogotkom Stankovića u 21. minuti. Zrinski je ponovno zabio u 67. minuti golom Jakovljevića, a za konačnih 3-1 i prolaz bosanskohercegovačkog kluba pobrinuo se Mlinar golom u 81. minuti.

Za Zrinjski je nastupio i bivši Dinamov igrač Fran Topić koji je igrao prvih 46. minuta.

Klub iz Mostara sad čeka poraženog između Panathinaikosa i Boteva Plovdiva koji igraju uzvratnu utakmicu u četvrtak od 20h. Ako Grci obrane rezultat iz prve utakmice, Zrinjski će igrati protiv Bugara.

U drugome susretu važnome za Rijeku Astana je svladala moldavski Milsami 1-0 i time ukupnim rezultatom 2-1 prošao dalje. Junak susreta bio je 36-godišnji hrvatski igrač Marin Tomasov, koji je zabio gol u 49. minuti.

Astana će igrati s poraženim između Rijeke i rumunjskog Corvinula. Ako hrvatski doprvak ne uspije svladati Rumunje na Rujevici kazahstanski klub bit će im sljedeći protivnik u 3. pretkolu Konferencijske lige

Kazahstanska Astana će u 3. pretkolu ovog natjecanja igrati s poraženim iz ogleda drugog pretkola Europske lige u kojem se sastaju hrvatski doprvak Rijeka i rumunjski Corvinul.