Završeni su susreti 5. kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D.

27.11.2013.
14:32

Real je slavio lakom 4:1 pobjedom protiv Galatasaraya u Madridu. Madriđanima nije štetilo niti što je više od sat vremena igrao s igračem manje (isključenje Sergija Ramosa u 26., prekršaj kao posljednji igrač).

Nije Realu smetalo niti to što nisu igrali ni ozlijeđeni Cristiano Ronaldo ni naš Luka Modrić, koji je odradio kaznu zbog tri žuta kartona.

Gareth Bale je u 37. postigao prvi pogodak na ogledu. Odlično je Velšanin izveo slobodan udarac sa skoro 30 metara, te je u stilu Ronalda razveselio navijače. Istina, odmah je u idućem napadu Bulut izjednačio za goste koji su, pak, potpuno pali u nastavku.

Dokrajčili su ih Arbeloa (asistencija Di Marije), pa Di Maria (asistencija Arbeloe) i Isco, koji je postigao sjajan pogodak prije kojeg je ispremiješao skoro cijelu gostujuću obranu.

U posljednjem kolu Juventus odlazi u Istanbul, dok će Real igrati kod FC Kopenhagena.

Manchester razbio Leverkusen

Iako je igrao bez Robina van Persieja, Manchester United je razbio u Leverkusenu domaći Bayer s 5:0, čime je osigurao plasman u osminu finala. Time su Crveni vragovi postali prvi sastav koji je zabio pet pogodaka u BayAreni u jednoj europskoj utakmici.

Iako nije zabio niti jedan gol, Rooney je sudjelovao kod prva četiri gola svoje momčadi. Prvo je u 22. minuti asistirao Valenciji za vodeći pogodak gostiju. Potom je u 30. minuti izveo slobodni udarac s lijeve strane, nakon kojeg je Emir Spahić nespretno zahvatio loptu glavom i proslijedio je u vlastitu mrežu.

U 66. minuti, nakon kornera s desne strane, Bayerov vratar Leno je obranio Rooneyev udarac, ali je odbijenu loptu Evans iz blizine pospremio u mrežu za 0:3. U 77. minuti, Rooney je lijepo asistirao Smallingu koji je iz blizine poentirao, a konačni rezultat postavio je Nani u 88. minuti.

Darijo Srna 400. put u dresu Šahtara

Šahtar je do druge pobjede u skupini stigao svladavši uvjerljivo u svojoj Donbass Areni momčad Real Sociedada s 4:0. Domaćini su poveli u 37. minuti, kada je Douglas Costa uposlio Luiza Adriana koji je zabio iz neposredne blizine. Alex Teixeira, dvostruki strijelac u prvoj utakmici protiv Real Sociedada, povisio je na 2:0 u 48. minuti, kada je vješto iskoristio pogrešku gostujuće obrane.

Douglas Costa je s nova dva gola dokrajčio Baske. Prvo je u 68. minuti poentirao fantastičnim topovskim udarcem lijevom nogom pod gredu na dodavanje Teixeire, a onda je u 87. minuti zabio još jedan gol. Akciju je pokrenuo Šahtarov kapetan Darijo Srna, koji je na desnoj strani uposlio Taisona, a ovaj je proslijedio loptu do Coste koji je zabio glavom.

Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za domaću momčad. Ovo mu je bio jubilarni, 400. nastup u dresu Šahtara.

Skupina A:

Bayer - Manchester United 0-5 (Valencia 22, Spahić 30 – ag, Evans 66, Smalling 77, Nani 88)

Šahtar - Real Sociedad 4-0 (Luiz Adriano 37, Alex Teixeira 48, Douglas Costa 68, 87)

Redoslijed 1. Manchester United 11 2. Šahtar 8 3. Bayer 7 4. Real Sociedad 1

Skupina B

Real Madrid - Galatasaray 4-1 (Bale 37, Arbeloa 51, Di Maria 63, Isco 80 / Bulut 38)

Juventus - FC Kopenhagen 3-1 (Vidal 29-11m, 61-11m, 63 / Mellberg 56)

Redoslijed: 1. Real Madrid 13 2. Juventus 6 3. Galatasaray 4 4. FC Kopenhagen 4

Skupina C

Anderlecht - Benfica 2-3 (Mbema 18, Bruno 77 / Matić 34, Mbema 52-ag, Rodrigo 90)

PSG - Olympiacos 2-1 (Ibrahimović 7, Cavani 90 / Manolas 90)

Redoslijed: 1. PSG 13 2. Olympiacos 7 3. Benfica 7 4. Anderlecht 1

Skupina D:

CSKA Moskva - Bayern 1-3 (Honda 62-11m / Robben 17, Götze 56, Müller 65-11m)

Manchester City - Viktoria Plzen 4-2 (Agüero 33 – 11 m, Nasri 65, Negredo 78 / Horava 43, Tecl 69)

Redoslijed: 1. Bayern 15 2. Manchester City 12 3. CSKA 3 4. Viktoria Plzen 0