[VIDEO] NASTAO POTPUNI MUK ZBOG JEZIVE OZLJEDE: / Ponajbolji talijanski igrač doživio tešku nesreću, propustit će i Euro

Utakmicu Rome i Juventusa obilježila je jeziva ozljeda ponajboljeg talijanskog nogometaša, Nicola Zaniola

13.1.2020.
8:04

U derbiju 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Rimu pobijedio Romu sa 2-1 preuzevši vodstvo na ljestvici. Torinska "Stara dama" je već nakon deset minuta vodila 2-0, a domaćin je u nastavku uspio tek ublažiti poraz. Gosti su poveli u trećoj minuti golom Meriha Demirala, a sedam minuta kasnije Cristiano Ronaldo je realizirao kazneni udarac za 2-0. U 68. minuti je smanjio Diego Perotti iz novog jedanaesterca.

Međutim, utakmicu je obilježila jeziva ozljeda ponajboljeg talijanskog nogometaša, Nicola Zaniola. Za njega je ova sezone završena i propustit će čak i Europsko prvenstvo ovoga ljeta. Zaniolo je pretrpio ozljedu prednjih križnih ligamenata, a iako je odmah završio na operacijskom stolu, teško da će se od ozljede oporaviti prije nove sezone.

Nesreća mu se dogodila u 33. minuti kada je primio loptu na dvadesetak metara od svog gola, zatim je sjajno prošao nekoliko igrača i dokopao se protivničkog kazenog prostora, ali tada mu je s leđa ušao Adrien Rabiot i na njega je s druge strane startao robustni Mattijs de Ligt koji ga je i oborio. Isprva se činilo kako je riječ tek o običnom, malo grubljem, prekršaju, ali onda je Zaniolo počeo mahati i zazivati pomoć. Talijan se nedugo nakon toga u nevjerici počeo hvatati za glavu, a kada su svi shvatili o čemu se radi nastao je sveopći muk. Čak su ga u jednom trenutku počeli tješiti i igrači Juventusa. Na koncu je iznesen van na nosilima, odnosno vozilu hitne pomoći.

"Tužni smo zbog njega. Teški su ovo trenuci za sve, a posebno za njega. Ipak, sutra je novi dan i želimo mu da se što prije oporavi i bude još bolji, iako neće biti lako", rekao je trener Rome Paulo Fonseca nakon utakmice u Rimu.

Nicolo' Zaniolo of Roma goes out for an accident during the Italian championship Serie A football match between AS Roma and Juventus on at Stadio Olimpico in Rome, Italy - Photo Federico Proietti/ESPA-Imaes Serie A - Roma v Juventus. Stadio Olimpico, Rome, Italy, Rome, USA - 12 Jan 2020, Image: 492343524, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: ESPA Photo Agency/CSM / Shutterstock Editorial / Profimedia