Ivan Klasnić je u 3. kolu FA Cupa na gostovanju kod Macclesfield Towna zabio vodeći pogodak, ali i u zadnjoj minuti promašio za pobjedu.

7.1.2012.
18:50

S izuzetkom Wigan Athletica, koji je ispao porazom (2:1) kod četvrtoligaša Swindon Towna, većina je Premierligaša uspješno okončala dvoboje trećeg kola FA Cupa.

Relativno se to također ne odnosi na Bolton Ivana Klasnića, koji je remizirao (2:2) na gostovanju kod drugog četvrtoligaša Macclesfield Towna.

Hrvatski je napadač zabio vodeći gol na utakmici u sedmoj minuti, a u 90. je propustio stopostotnu priliku za pobjedu tako da će momčad Owena Coylea prolaz u 4. kolo morati tražiti u ponovljenoj utakmici.

Bio je Klasnić sam pred domaćim vratarem Joseom Veigom, koji mu je obranio udarac upućen desnom nogom.

Killer je odigrao svih 90 minuta, baš kao i Niko Kranjčar u uvjerljivoj domaćoj pobjedi (3:0) Tottenhama nad još jednim četvrtoligašem, Cheltenham Townom. Odigrao je 27-godišnji veznjak, jedini u Redknappovoj momčadi među trojicom Hrvata u klubu, zapaženih 90 minuta, te pokrenuo akciju za vodeći pogodak na utakmici, koji je u 24. minuti zabio Jermain Defoe.

U akcijama za sva tri pogotka londonske momčadi sudjelovao je Meksikanac Giovani Dos Santos, strijelac posljednjeg pogotka na utakmici, dok je ruski centarfor Roman Pavljučenko zabio svoj osmi pogodak u 11. nastupu u FA Cupu.

Birmingham – Wolverhampton 0-0 Tottenham – Cheltenham Town 3-0 (Defoe 24, Pavljučenko 43, Dos Santos 87) Milton Keynes – QPR 1-1 (Bowditch 65 / Helguson 89) Fulham – Charlton Athletic 4-0 (Dempsey 8, 61, 81-11m, Duff 87) Norwich – Burnley 4-1 (Holt 6, Jackson 12, Surman 60, Morison 73 / Rodriguez 15) Swindon – Wigan 2-1 (Connel 40, Benson 76 / McManaman 35) Barnsley – Swansea 2-4 (Vaz Te 29, 65 / Rangel 30, Graham 46, 89, Dyer 54) Macclesfield Town – Bolton 2-2 (Daniel 16, Mendy 68 / Klasnić 7, Wheater 77) Newcastle – Blackburn 2-1 (Ben Arfa 70 / Goodwille 35) Everton – Tamworth 2-0 (Heitinga 5, Baines 79-11m) Gillingham – Stoke City 1-3 (Kedwell 16 / Walters 34, Jerome 43, Huth 49) WBA – Cardiff City (Odemwingie 7, Cox 33, 61, 90 / Earnshaw 36, Mason 50)