Nikica Jelavić zabio je svoj prvi pogodak u Europi za Glasgow Rangers. No, unatoč raspoloženom Hrvatu, Škoti nisu uspjeli proći danski Malmö.

3.8.2011.
23:25

Unatoč prekrasnom pogotku Nikice Jelavića, škotski Rangers svoj put u Europi nastavit će u Europskoj Ligi. Hrvatski reprezentativac u 24. minuti fantastičnim je potezom iskoristio ubačaj s desne strane i tako izjednačili ukupan rezultat na 1:1.

No, u drugom dijelu krenule su muke po Škote. Prvo je isključen Whittaker, potom i Bougherra. S dva igrača više, igrači Malmöa su došli do pogotka u 80. minuti preko Hamada, i na taj način izborili play-off za Ligu prvaka.

Ni drugi hrvatski nogometaš nije imao sreće. Nakon što je Dinamo Kijev Ognjena Vukojevića izgubio na domaćem terenu od Rubina iz Kazana 2:0, Rusi su bili bolji i u uzvratnom susretu.

U 19. minuti domaćine je u vodstvo doveo Dyadyun, izjednačio je Gusyev, a pobjedu Rubinu donio je Medvedev. Vukojev će odigrao svih 90. minuta.